Reklama

Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues

Opublikowano: śr, 8 maj 2019 09:54
Autor:

Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezwykły, bieszczadzki festiwal "Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues" odbędzie się 28 czerwca. Towarzyszy mu konkurs Poezji Bieszczadzkiej im. Bieszczadzkiego Grajka

Impreza jest organizowana pierwszy raz. Skupiać ma zapaleńców i miłośników bieszczadzkich klimatów. Bez nadęcia, sztywnych reguł i wszechobecnej komercji. Wielbimy Bieszczady, lubimy poezję, kochamy bluesa. Wspominamy Chmiela. Czysty, bezinteresowny, naturalny spektakl. Impreza nie będzie biletowana. Koszty, które zostaną poniesione (m. in. niezbędne – nagłośnienie, scena) pokrywane będą z pamiątkowych cegiełek rozprowadzanych w trakcie imprezy. O ich nabywanie prosimy wszystkich uczestników.

Przegląd muzyczno-poetycki pod nazwą Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues będzie imprezą cykliczną.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Kalnicy w Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne BOGDANKA . Można już rezerwować miejsca noclegowe w Ośrodku (Tel. 500-359-238).

Organizatorem jest Fundacja ,,Karpaty Naturalnie”.
 

ZARYS PROGRAMU:


28.06.19 r. (piątek)
16.00 – Otwarcie Festiwalu.
16.00- 17.00 – Konkurs Poezji Bieszczadzkiej i wręczenie nagród dla Laureatów
17.00 - 18.30 – Bieszczadzki Grajek, – czyli wspomnienia Chmiela w słowach i muzyce Przyjaciół
18.30 – 21.00 Scena Poezji śpiewanej - bieszczadzcy artyści
21.00 – 24.00 – Scena otwarta dla wykonawców – (decyduje kolejność zgłoszeń – maksymalnie 3 utwory – mile widziany utwór Chmiela, bądź dla Chmiela)

29.06.19 r. (sobota)
Start godzina 12.00
12.00 – konkurs piosenki ,,O Chmielowy Kapelusz” (3 utwory, w tym obowiązkowo jeden z repertuaru ,,Chmiela”)
14.00 – Otwarta scena, o kolejności występów decyduje kolejność zapisów (zespoły – maksymalnie 4 utwory, soliści – 3 utwory)
18.00 – Ogłoszenie werdyktu konkursu piosenki i występ laureata
18.30 – Koncert
19.30 – Koncert
20.30 – Koncert
22.30 i potem jam session w ośrodku tzw. mała scena

Spotkanie będzie plenerowe, organizatorzy zapewniają pogodę ducha oraz parasole w razie deszczu. Mamy nadzieję, że czerwcowe niebo nie odmówi nam szczelnego dachu, a wszystkim da prawdziwe bieszczadowanie, jak to wcześniej bywało. W Ośrodku jest możliwość zjedzenia obiadów, będzie grill, będą ciepłe potrawy i napoje (niekoniecznie ciepłe - także bezalkoholowe).

 

KONKURSU POEZJI BIESZCZADZKIEJ im. Bieszczadzkiego Grajka

Obraz może zawierać: góra, niebo, trawa, przyroda, na zewnątrz i tekst

 

§1
KONKURS KONKURSU POEZJI BIESZCZADZKIEJ im. Bieszczadzkiego Grajka, zwany dalej Konkursem, jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Centrum Wypoczynkowo-Konferencyjne Bogdanka w Kalnicy, w ramach Przeglądu Muzyczno - Poetyckiego pod nazwą Chmielowe Bieszczady Poezja i Blues, w ośrodku ,,Bogdanka” w Kalnicy. Konkurs poezji został objęty honorowym patronatem przez Rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich.

 

§2
W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni – amatorzy i profesjonaliści, udział jest bezpłatny.
Osoby niepełnoletnie, zobowiązane są dołączyć pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów na udział w konkursie (w formie skanu dokumentu).

 

§3
Wiersze przesyłane na Konkurs nie mogą naruszać praw stron trzecich i nie mogą być wcześniej nagradzane lub publikowane w wydawnictwach zwartych z nr. ISBN. Wiersze będą oceniane indywidualnie – komisja nie ocenia nadesłanych zestawów.

 

§4
Oceny wierszy głoszonych do Konkursu dokona Komisja powołana każdorazowo przez Organizatora. Decyzja Komisji jest ostateczna, a kryteria oceny niejawne. Komisja nie jest zobowiązana do wyjaśniania swoich decyzji.

 

§5
Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia wręczane podczas wieczoru poezji przez przewodniczącego Jury lub osoby wskazane przez Organizatora. Laureaci Konkursu będą mogli zaprezentować nagrodzone wiersze w czasie wieczoru poezji - 28.06.2018.

 

§6
Nadsyłane wiersze przyjmowane będą tylko w formie elektronicznej do 31 maja 2019 r.. tylko e-mailem na adres [email protected] (w temacie e-maila proszę wpisać „Konkurs Poezji Bieszczadzkiej”).

 

§7
Kryteria zgłoszenia
Ilość przesyłanych wierszy - maksymalnie 2 (tematyka bieszczadzka, turystyczna lub górska). Każdy przesyłany wiersz powinien być zapisany w oddzielnym dokumencie (jeden wiersz na stronie) – w formacie pliku Word, opisanym ,,godło autora - tytuł wiersza”. W osobnym pliku – oznaczonym wyłącznie godłem autora należy podać dane – imię i nazwisko uczestnika, nr telefonu kontaktowego, adres e-mail – kontaktowy. Godło to słowna nazwa, oznaczenie autora przesyłanych wierszy, stanowiąca jego identyfikację, a jednocześnie gwarantująca prawidłowy przebieg poszczególnych etapów konkursu.

 

§8
Sprawy organizacyjne
1. Udział w Konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
2. Wszyscy laureaci Konkursu wyrażają zgodę na bezpłatną rejestracje występu i umieszczania relacji w różnych materiałach informacyjnych, promocyjnych, wykorzystywania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania (np. w formie elektronicznej, publiczne prezentacje, umieszczania wierszy w tomikach poezji itp.).
3. Przystąpienie uczestników do Konkursu oznacza wyrażenie przez nich zgody na:
- wykorzystanie ich danych w akcjach informacyjnych, reklamowych i promocyjnych związanych z działaniem Organizatora,
- przetwarzanie danych przesyłanych dla potrzeb konkursu zgodnie z obowiązującym prawem,
- publikację nadesłanych wierszy oraz informacji o autorach w materiałach wydawanych przez Organizatora w celach promocyjnych, reklamowych i informacyjnych.
4. Organizator Konkursu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne przedłużenie, skrócenie, zmiany lub odwołanie konkursu z przyczyn od niego niezależnych lub roszczenia stron trzecich w stosunku do wykonywanych utworów.
5. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora. Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.
6. Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w czasie wieczoru poezji, który odbędzie się dnia 28.06.2019. w Kalnicy. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej Organizatora.
7. Laureaci Konkursu otrzymają zawiadomienia mailem do dnia 20.06.br. w celu podania informacji zwrotnej dotyczącej ich obecności na wieczorze poezji, co umożliwi im osobiste zaprezentowanie wierszy.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE