Reklama

Charytatywne warsztaty taneczne - Pomagamy Marioli!

Opublikowano:
Autor:

Charytatywne warsztaty taneczne - Pomagamy Marioli! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 marca odbędą się warsztaty taneczne w sanockim PWSZ, mające na celu zebranie środków na kosztowne leczenie dla mieszkanki Sanoka

16.03.2019r. godz. 11-14.
Miejsce warsztatów: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa;
Mickiewicza 21, Sanok


 

Celem Naszej akcji jest pomoc w zebraniu środków na bardzo kosztowne leczenie onkologiczne - immunoterapię. Dochód z warsztatów zostanie w całości przekazany 44 letniej Marioli mieszkance Sanoka.


Historia i opis choroby Marioli:

Mam na imię Mariola, mam 44 lata. W 2012 roku wykryto u mnie raka jajnika w początkowej fazie rozwoju. Musiałam przejść operację bezwzględnego usunięcia narządów rodnych i chemioterapię. W tym najtrudniejszym okresie wspierali mnie rodzice, mąż jak się póżniej dowiedziałam miał już kochankę, więc nie przejął się wcale moją chorobą. Traktował mnie jak margines społeczny. W tym czasie rozpadło się więc i moje małżeństwo. Zmuszona zostałam do wyprowadzki z mieszkania mojego męża i wynajęcia nowego lokum. Cały ten koszmarny ciąg zdarzeń spowodował że zachorowałam na ciężką depresję, lecząc się w szpitalu na oddziale psychiatrycznym. Również i w tym okresie opiekowała się mną mama, wspierali najbliżsi.

Po długotrwałym zażywaniu depresantów sytuacja się poprawiła na tyle, ze byłam zdolna wrócić do pracy. Jako nauczycielka musiałam pracować na półtora etatu, brać wszystkie możliwe nadgodziny, by utrzymać wynajęte lokum, siebie i syna. Te nie ustanne stresy, związane z przebytymi chorobami, a także z rozprawami sądowymi, o rozwód i opiekę nad synem, być może zaważyły na tym, że choroba nowotworowa po 6 latach, niepostrzeżenie wróciła, przerzutami na wątrobę.

Gdy dowiedziałam się, że tym razem rak jest już w zawansowanym stadium, bardzo się załamałam i choroba depresyjna też powróciła. Podczas chemioterapii musiałam walczyć o zdrową psychikę by mieć siłę fizyczną przeciwstawić się tak okrutnej chorobie, brać leki depresyjne. Zmuszona zostałam do rocznego urlopu na poratowanie zdrowia, rezygnacji z wynajmowanego lokum i powrót do domu rodzinnego i najbliższych, bez których tak naprawdę nie dałabym rady trwać. Obecnie zmuszona jestem do długotrwałego stosowania toksycznej chemioterapii, którą bardzo źle znoszę. Przez bardzo długi czas po niej,wymiotuję, mam silne nudności, prawie nic nie jem, jestem mocno osłabiona, o własnych siłach nie mogę normalnie żyć.

Pragnę walczyć o każdy dzień swojego życia, bo bardzo mi na nim zależy pomimo tylu życiowych przeszkód. Tylko nie wiem na ile wystarczy mi sił. Jedyną moją szansą na przetrwanie, jest mniej toksyczna immunoterapia, na którą mnie nie stać. Pomimo tak wyboistej drogi życiowej, zawsze miałam Serce otwarte i uczciwe dla każdego człowieka. Dziś jednak stoję na największym życiowym zakręcie,czy go pokonam nie wiem, ale za wszelką nadzieję, jaką mnie obdarujecie, z głębi duszy i serca, pięknie dziękuję.

 


O warsztatach:
Rzeszowska Szkoła Tańca " Sensual Latin Dance Rafał Zawiło" ma ogromną przyjemność zaprosić Wszystkich na trzygodzinne warsztaty tańca BACHATY od podstaw, które poprowadzą instruktorzy Szkoły: Ania & Rafał.

Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek oraz płeć. Na warsztaty można przyjść zarówno samemu jak i w parze.

Bachata – rodzaj muzyki i tańca, pochodzi z Dominikany. Jak sama nazwa wskazuje Bachata oznacza przede wszystkim: zabawę. I właśnie w taki sposób podejdziemy do Warsztatów - bawiąc się przy rytmicznych nutkach.

Program warsztatów :
11.00-11.30 - rozgrzewka, animacje taneczne
11.30-12.30- nauka podstaw w parze, proste przejścia, prowadzenie, kroki
12.30-12.45 - przerwa
12.45 - 14.00 - nauka figur, które wykorzystamy w krótkim układzie tanecznym

 

Warunek uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wpłata kwoty minimalnej 30 zł/osoba. Wpłata z dopiskiem "WARSZTATY" za pośrednictwem zrzutki.pl:
https://zrzutka.pl/mariolka i okazanie dowodu wpłaty przy wejściu.

Mile widziane większe wpłaty :-)

Informacje organizacyjne:
- prosimy o udostępnianie wydarzenia KLIK
- zabieramy znajomych
- obowiązuje zmienne obuwie (sportowe)

Kontakt: Rafał Zawiło;
Tel: +48 698664630
e-mail: biuro@sensuallatindance.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE