Reklama

Certyfikowana grafika Zdzisława Beksińskiego oraz inne dzieła sztuki na aukcji WOŚP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczną aukcję charytatywną na portalu Allegro podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku zasiliły przekazane przez Muzeum Historyczne w Sanoku prace Zdzisława Beksińskiego – fotomontaż oraz grafika komputerowa. Na aukcjach będą też dzieła innych lokalnych artystów

Do wylicytowania jest też spotkanie z dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku, który oprowadzi po muzealnych zbiorach, a potem zaprasza na kawę i rozmowę na temat twórczości Beksińskiego

 

GRAFIKA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO: Grafika Beksińskiego

 

Polecamy obrazy lokalnych artystów:

 

Obraz Jana Szczepana Szczepkowskiego z cyklu "Vesper", farby olejne na zagruntowanym kartonie

30x40 cm, 2021 rok. Sygnowany z przodu i z tyłu. Artysta w 2021 roku otrzymał pierwszą Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie „Otwarta Przestrzeń Kultury – Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2021”. Obraz zatytułowany „Model” sanockiego artysty malarza Jana Szczepana Szczepkowskiego wygrał konkurs, organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.

 

 

Sylwester Stabryła, “Odrodzenie”, olej na płótnie, tondo, śr. 40cm, 2020 r.

Sylwester Piotr Stabryła, artysta malarz, grafik i rysownik zamieszkały w Sanoku. Urodził się w 1975 roku w Brzozowie. Absolwent studiów na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Gieragi w 2002 roku. Aneks dyplomu z grafiki w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz wielkoformatowym malarstwem ściennym (murale).

 

Link do aukcji: Obraz Sylwestra Stabryły

 

Oksana Kulczycka, "Kobieta z muszlą"

Oksana Kulczycka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział Architektura Wnętrz, dyplom 1995 rok. Pracuje jako dydaktyk w Liceum Sztuk Plastycznych w Lesku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, dizajnem oraz projektowaniem wnętrz.

 

 

Elżbieta Kwiatanowska dla WOŚP, obraz pt: “Bieszczady”

Elżbieta Kwiatanowska, bieszczadzka artystka malarka.  Mieszka w Lesku. Swoje inspiracje znajduje min. w Bieszczadach, w których kocha magię codziennej rzeczywistości. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, wykształcenie wyższe magisterskie. Nieprzerwanie maluje głównie techniką olejna na płótnie. W dorobku wiele wystaw w kraju i za granicą.

 

 

Tomek Mistak, Światło", 2021 rok

Urodzony w 1978 roku w Sanoku. Dyplom z malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (2005) - pracownia prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akryl na płótnie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Sanoku.

 

 

Olej na płótnie autorstwa sanockiej malarki Anny Pilszak.

Maria Anna Pilszak, urodzona i zamieszkała w Sanoku "bramie Bieszczadów" . Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Malarstwa "91. Członek ZPAP, komisarz wystaw i plenerów twórczych. W dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami. Długoletni dydaktyk - kurs przygotowawczy na studia artystyczne (Sztuki Piękne). Właściciel Galerii Sztuki - sklepu internetowego.

 

 Link do aukcji: Dzieło Anny Pilszak

 

Renata Gorączka, sanocka malarka dla WOŚP, obraz wykonany techniką własną

RENATA GORĄCZKO, urodzona w Sanoku. Ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Malarstwo towarzyszyło jej od wczesnych lat młodości. Warsztat doskonaliła w Klubie Plastyka Osiedlowego Domu Kultury „Puchatek”. Tworzy w technice olejnej, akrylowej i własnej. Swoją twórczość prezentowała w kraju i zagranicą na wielu wystawach zbiorowych w galeriach, na plenerach malarskich, przeglądach i konkursach artystycznych. W 2012 roku nagrodzona została w dziedzinie malarstwa na Karpackim Biennale Sztuki w Krośnie. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Wiele z nich przeznaczyła na licytacje dla osób potrzebujących. W swojej twórczości oprócz krajobrazów i kwiatów przedstawia swój osobisty, własny świat.

 

Link do aukcji: Obraz Renaty Gorączki

 

WSZYSTKIE AUKCJE WOŚP W SANOKU: AUKCJE WOŚP SANOK

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania jubileuszowego, 30. finału WOŚP i wsparcia tegorocznej zbiórki. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy