Reklama

Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu jest atrakcją turystyczną regionu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu jest atrakcją turystyczną regionu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu zostało zaprezentowane jako niezwykła atrakcja turystyczna naszego regionu podczas konferencji podsumowującej projekt „EtnoCarpathia”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.

Podczas dwudniowej konferencji (25-26 października br.) promowano najciekawsze miejsca pogranicza polsko-słowackiego. O walorach Centrum Kultury Foresterium opowiedział Ernest Nowak, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz. Główną ideą projektu "EtnoCarpathia" jest rozwój i promocja dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-słowackiego poprzez opracowanie produktu turystycznego EtnoCarpathia opartego o zasoby kultury karpackiej.

Działania zaplanowane w projekcie są skierowane na zwiększenie atrakcyjności i rozpoznawalności pogranicza poprzez wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego.

Pogranicze polsko-słowackie obfituje bowiem w różnorodność kulturową, wynikającą z faktu występowania tu niegdyś wielu zbiorowości etnicznych m.in.: Pogórzan, Łemków, Bojków, a po stronie słowackiej przez ludności obszarów dzisiejszego Šariša, Zemplina, Zamagurie.

Każda z nich charakteryzowała się odmiennymi tradycjami i rzemiosłem, a jednocześnie łączyła je wspólna historia i korzenie kulturowe. Jednakże liczne historyczne okoliczności sprawiły, że znaczna część tych kultur uległa wyginięciu lub zapomnieniu, co stwarza zagrożenie dla zachowania trwałości bogactwa kulturowego pogranicza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy