Reklama

Centrum bez pieniędzy

Opublikowano:
Autor:

Centrum bez pieniędzy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miejscowości Pastwiska ma powstać Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Wojtyły. Okazało się jednak, że na ministerialnej liście inicjatyw, które będą dotowane, zabrakło planowanego projektu z gminy Zarszyn. Zostało złożone odwołanie od tej decyzji.

Jest jednak nadzieja. LGD "Dorzecze Wisłoka" może wesprzeć finansowo realizację tego pomysłu.

Jak pisaliśmy w marcu, była szansa na wsparcie materialne budowy centrum. Wciąż jest wiele do zrobienia, bo potrzebnych jest jeszcze ponad 400 tys. zł. Złożono wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w listopadzie zeszłego roku.
- Znaleźliśmy się pod kreską na liście ministerstwa - stwierdza Bogdan Golowski, inspektor ds. inwestycji Urzędu Gminy Zarszyn. - Wyprzedziło nas wiele projektów, które opiewały na kwoty zaledwie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gmina Zarszyn odwołuje się jednak od decyzji resortu. Za niespełna trzy tygodnie ministerstwo ustosunkuje się do pisma.
- Raczej mamy niewielkie szanse na otrzymanie dotacji z Warszawy - ubolewa Golowski. - Jedynym ratunkiem będzie wsparcie  ze strony Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Wisłoka" - dodaje.

Zarówno wśród mieszkańców Pastwisk, jak i pracowników urzędu gminy daje się zauważyć niezadowolenie z decyzji ministerstwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE