Reklama

Caritas podsumował finał akcji "Tornister pełen uśmiechów" [GALERIA Z ROZDANIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę 21 sierpnia, w królewskim mieście Sanoku miał miejsce finał czternastej edycji akcji Caritas pn. „Tornister Pełen Uśmiechów”. Wydarzenie rozpoczęła wspólna Eucharystia w kościele farnym, której przewodniczył bp Edward Kawa – biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej. W modlitwie wzięli udział kapłani: Dyrektor Caritas Polska – ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej – ks. Artur Janiec, Wicedyrektorzy – ks. Tomasz Stec, ks. Paweł Konieczny, Proboszcz – ks. Roman Froń, ks. Andrzej Skiba oraz ks. Waldemar Gawron.

Po mszy świętej, uczestnicy przeszli na sanocki rynek, gdzie miały miejsce dalsze obchody tego wydarzenia. Oficjalnej inauguracji finału dokonali ks. Marcin Iżycki oraz Burmistrz Sanoka Pan Tomasz Matuszewski. W części artystycznej finału znalazł się m.in.: koncert sanockiej orkiestry „Avanti”, występ taneczny mażoretek, pokaz akrobacji zawodniczek Uczniowskiego Klub Sportowego „Spartanie”, występ wokalistek, koncert akordeonistów z miejscowej szkoły muzycznej oraz kapeli „Wysoczanie”. Na scenie odczytano także list Pary Prezydenckiej skierowany do dzieci i wszystkich uczestników wydarzenia, jako symbol patronatu i wyraz wielkiego uznania dla wysiłku opiekuńczo-wychowawczego Caritas.

Punktem kulminacyjnym finału było rozdanie 500 plecaków – wyprawek szkolnych. Trafiły one do dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczą progi sanockich szkół podstawowych oraz do dzieci z Ukrainy przebywających aktualnie w mieście. Wśród wolontariuszy rozdających dzieciom plecaki byli m.in.: bp Edward Kawa, Dyrektor Caritas Polska, Burmistrz Sanoka wraz ze współpracownikami, lokalni samorządowcy oraz pracownicy przemyskiej Caritas. W skali ogólnopolskiej, w tym roku Caritas przekaże najmłodszym około 10 tys. plecaków, w tym 4 tys. trafi do dzieci zza wschodniej granicy.

Na sanockim rynku nie zabrakło także wielu atrakcji dla dzieci i całych rodzin.  Organizatorzy w programie finału zapewnili stoiska z pokazami, różnego rodzaju animacje dla dzieci, dmuchańce i przejażdżki motocyklami. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowany był także ciepły, darmowy posiłek.

 

Licznie obecni mieszkańcy Sanoka i okolic nie kryli zadowolenia i dumy z tak niecodziennego wydarzenia. Uśmiech obdarowanych plecakami dzieci raz jeszcze dowiódł potrzebę i konieczność troski i pracy na rzecz młodego pokolenia, zwłaszcza w naszym lokalnym wymiarze. Mamy nadzieję, że przekazana „wyprawka” na progu nowego roku szkolnego jeszcze mocniej zmotywuje najmłodszych do całorocznej, twórczej pracy i nauki. Przygotowane przez Caritas i władze Sanoka wydarzenie to kolejna wspólna inicjatywa na rzecz potrzebujących i dowód wzajemnej współpracy i zaufania. Przekazany na sanockim rynku tornister to symbol całorocznej pracy Caritas na rzecz najmłodszych. Wśród wielu realizowanych przez tę kościelną agendę w naszej archidiecezji dzieł warto wymienić corocznie organizowane kolonie wakacyjne, prowadzone świetlice socjoterapeutyczne, fundowane programy stypendialne, organizowaną pomoc terapeutyczną i psychologiczną. Całoroczne inicjatywy wpisane w projekt „Akademia Caritas Dzieciom” to wielorakie wsparcie młodego pokolenia, które w obecnym kontekście społecznym, w sposób szczególny wymaga profesjonalnej opieki i troski. Zadania te, przemyska Caritas realizuje zarówno w postaci wsparcia materialnego, rzeczowego jak również w różnych formach pomocy emocjonalnej i wsparcia wychowawczego. 
- podsumowuje Ks. dr Paweł Konieczny  – Zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

 

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tegorocznego finału akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” w Sanoku wyrażamy słowa uznania i wielkiej wdzięczności. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę na rzecz potrzebujących.

- dodaje Ks. dr Paweł Konieczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy