Reklama

BWA: Ogólnopolski Festiwal Animacji “O!PLA”

Opublikowano: pt, 5 kwi 2019 16:33
Autor:

BWA: Ogólnopolski Festiwal Animacji “O!PLA” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 11.04.19 r o godzinie 17:30 w BWA odbędzie się 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Wstęp wolny.

BWA Galeria Sanocka zaprasza dzieci na 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA wiosna i przedwiośnie 2019

Data: 11.04 (czwartek), godzina 17:30
Miejsce: BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
 
wstęp wolny!
 

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu sześciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20 miast i jedna wieś). Druga edycja (2014) w 44. miejscowościach (39 miast i 5 wsi). Edycja trzecia zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie). Edycja czwarta w 69. miejscowościach w kraju (62 miasta i 7 wsi) oraz 55. miastach na 6. kontynentach. Edycja jubileuszowa w 65. Polskich miejscowości. Zeszłoroczna (2018), szósta edycja ustanowiła do tej pory rekord goszcząc w 86. miejscowościach.

 

ZAPRASZAMY!!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE