Reklama

Dziękuję za wspólną pracę na rzecz Sanoka. Burmistrz Tomasz Matuszewski podsumował 4 lata swojej kadencji [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mijają cztery lata od zaprzysiężenia burmistrza Tomasza Matuszewskiego. Zapraszamy do obejrzenia podsumowania czterech lat kadencji przez Tomasza Matuszewskiego w materiale filmowym.

19 listopada minęło 4 lata pana kadencji. Co było najtrudniejsze w czasie tych 4 lat?

- Najtrudniejsze decyzje trzeba było podejmować w okresie pandemii. Nagle cały świat został postawiony na głowie, nikt nie wiedział, z czym mamy do czynienia. Należało zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, przede wszystkim tych najsłabszych, i tak zorganizować pracę urzędu i podległych jednostek, nawiązać kontakt z organizacjami pożytku publicznego i stowarzyszeniami, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Wyzwaniem była nauka zdalna w szkołach i zaopatrzenie uczniów i nauczycieli w potrzebny do tego sprzęt. Konieczna była decyzja o wsparciu dla przedsiębiorców, żeby lokalnym firmom udało się przetrwać ten trudny czas. To wszystko działo się szybko i wymagało energicznych, zdecydowanych działań.

Niełatwa była decyzja o wdrożeniu procedury poszerzenia granic miasta. Zdawałem sobie sprawę, jakie to wzbudzi kontrowersje i nie myliłem się, jednak nie żałuję. Sanok po 50. latach powiększył się o teren, na którym znajduje się strategiczna dla miasta infrastruktura: ujęcie wody i oczyszczalnia ścieków, a to bardzo dużo. Więc było warto podjąć taki trud.

To teraz druga strona medalu. Z czego jest pan najbardziej dumny jako burmistrz Sanoka?

- Sukces – jeżeli mam się odnieść do tego pojęcia – dotyczy niewątpliwie inwestycji z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych. Dzięki operatywności w tym obszarze mogliśmy sobie pozwolić na przebudowę i remont wielu ulic. Wymienię kilka: Łany, Ogrodowa, Iwaszkiewicza, Struga, Rataja, Szewska – tam na remont mieszkańcy czekali czterdzieści lat, Niedzielskiego, Niecała, Sadowa, Iwaszkiewicza, Piastowska, Pomorska, Rybickiego, Berka Joselewicza. To także inwestycje w infrastrukturę oświatową – dzięki pozyskanym środkom mamy obecnie w Sanoku dobrze wyposażone przedszkola i żłobki, przymierzamy się do remontu budynku „Starej Szkoły”, w którym mieści się obecnie Szkoła Podstawowa nr 8. Na Posadzie powstanie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, a budynek po gimnazjum otrzyma nowe życie. Na Białogórskiej powstał kompleks sportowo-rekreacyjny. Powstały i będą powstawać tak potrzebne ścieżki pieszo-rowerowe. Oczywiście największą inwestycją będzie nowy most przez San. Most jest w fazie projektowania, niedługo rozpocznie się kolejny etap budowy. To będzie inwestycja, która otworzy miasto, przybliży niezagospodarowane dotąd tereny, ale też zapewni bezpieczeństwo i dostępność komunikacyjną mieszkańcom. Dzięki pozyskanym środkom mamy wreszcie zieloną strefę gospodarczą przy Okulickiego. Zorganizowałem pracę urzędu w taki sposób, aby jeden z wydziałów zajmował się przede wszystkim przygotowywaniem projektów i aplikowaniem o dofinansowanie na ich realizację. Ten pomysł się sprawdził. Podkreślę na koniec, że sukces, o którym mowa, jest pochodną pracy zespołowej. Za wszystko dziękuję współpracownikom, radnym oraz mieszkańcom, którzy nie raz zgłaszają bardzo cenne pomysły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy