Reklama

Burmistrz Sanoka otrzymał absolutorium

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Sanok

Burmistrz Sanoka otrzymał absolutorium - Zdjęcie główne

foto UM Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 6 lipca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której radni wysłuchali referatu na temat Raportu o Stanie Gminy Miasta Sanoka za 2020 r. wygłoszonego przez burmistrza.

Burmistrz przedstawił najważniejsze działania podejmowane przez samorząd w 2020 roku, który został zdominowany przez walkę z COViD-19. Burmistrz wspomniał o wspieraniu służby zdrowia będącej na pierwszej linii frontu w walce z pandemią, przedsiębiorców poprzez umorzenie spłaty czynszów.

 

Instytucje i jednostki budżetowe zostały zobligowane do pracy w systemie zdalnym, co wymagało przeorganizowania tak pracy, aby wszystkie zadania gminy były realizowane w sposób płynny – Pandemia nałożyła na nas nowe obowiązki, nie wpłynęło to jednak na realizację zamierzonych celów, nawiązaliśmy współpracę ze spółką PGE Energia Ciepła, pozyskaliśmy imponujące środki na przebudowę dróg, przenieśliśmy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do nowej siedziby, pracowaliśmy nad projektem nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego – kontynuował burmistrz – Rozpoczęliśmy działania zmierzające do budowy mieszkań i poszerzenia granic miasta. Następnie radni dyskutowali nad Raportem. Rada udzieliła burmistrzowi wotum zaufania, przy 12 głosach za, 3 przeciw i 2 wstrzymujących.

Burmistrz przedstawił radnym sprawozdanie z wykonania budżetu oraz sprawozdanie finansowe za 2020 rok. Zwrócił uwagę, że w momencie zatwierdzania budżetu 16 stycznia ur. był on oceniany, jako budżet trudny do realizacji.  – Odzyskanie utraconych środków w wyniku restrukturyzacji PBS, lepsza niż prognozowana realizacja w II półroczu dochodów z podatków, dwukrotnie większe, niż planowane w uchwale budżetowej dochody ze sprzedaży majątku gminnego pozwoliły zrealizować wynik deficytu budżetu o wiele lepszy, niż był prognozowany. W 91% zostały zrealizowane ujęte w planach działania inwestycyjne. Budżet w ciągu roku zwiększył się o 10 mln w związku z pozyskanymi środkami na inwestycje.

Skarbnik Bogdan Florek uzupełnił sprawozdanie finansowe i z realizacji budżetu o szczegółowe informacje. Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak odczytał uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Bogusława Małek przedstawiła pozytywną opinię Komisji Rewizyjnej. Nikt z radnych nie zabrał głosu w dyskusji nad  sprawozdaniem finansowym oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu.

Uchwała ws. zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Sanoka za rok 2020 została podjęta jednomyślnie przy 1 głosie sprzeciwiającym się. Komisja rewizyjna złożyła wniosek o udzielenie burmistrzowi absolutorium. Przedstawiono uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie dot. zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta Sanoka  z wykonania budżetu miasta za 2020 rok. Ostatnią uchwałą podejmowaną podczas sesji było udzielenie Burmistrzowi Miasta Sanoka absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Po dyskusji burmistrz otrzymał absolutorium przy 14 głosach ZA i 3 PRZECIW.

Na koniec burmistrz podziękował radnym, przewodniczącym Rad Dzielnic, pracownikom urzędu i jednostek podległych oraz pracownikom instytucji i jednostek budżetowych za współpracę i realizację wielu przedsięwzięć.

(UM Sanok)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy