Reklama

Budżet uchwalony

Opublikowano:
Autor:

Budżet uchwalony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni gminy Zarszyn jednogłośnie zgodzili się na projekt uchwały planowanych przychodów i rozchodów w budżecie na 2017 rok.

Wysokość planowanych dochodów wyniesie 35,8 milionów złotych, natomiast opłaty bieżące ustalono na kwotę 31 milionów złotych, z czego wartość obrotów majątkowych szacuje się na 4,7 milionów złotych.

Największym źródłem dochodów mają być wpływy od osób prawnych, fizycznych oraz jednostek nieposiadających osobowości prawnej. Kwota wyniesie 6,5 milionów złotych. Z kolei rozliczenia subwencji samorządowych oscylują w granicy 12,7 milinów złotych. Zyski z gospodarki mieszkaniowej (gruntów i nieruchomości) opiewają na sumę prawie 3,1 milionów złotych. Natomiast oświata i wychowanie przyniosą gminie blisko 1,6 milinów złotych.

Najwięcej wydatków przewidziano właśnie na oświatę i wychowanie w gminie - aż 10,7 milinów złotych. Uwzględniono w nich między innymi budowę boiska szkolnego wielofunkcyjnego w Odrzechowej. Pod uwagę wzięto także dowożenie dzieci do szkół, dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, a także koszty na funkcjonowanie stołówek szkolnych i przedszkolnych.

Projekt uchwały budżetowej przygotowała Ryszarda Mikołajek, skarbnik gminy Zarszyn.

 

Więcej w 1 numerze Korso Gazety Sanockiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE