reklama

Od 10:00 blokada dróg w Sanoku w związku z protestem rolników [MAPA PRZEJAZDU]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od 10:00 blokada dróg w Sanoku w związku z protestem rolników [MAPA PRZEJAZDU] - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościTrwa Ogólnopolski Protest Rolników którzy walczą o Polską Wieś i zdrową żywność dla Polaków sprzeciwiając się nieopłacalnej polityce importu zbóż i niezdrowych towarów żywieniowych zza wschodniej granicy oraz zachodniej unijnej polityce rolnej.
reklama

Rolnicy ciągnikami zgromadzą się ok 9.30 na pograniczu Czerteża Kostarowiec, Pisarowiec, Sanoczka, jest to skrzyżowanie DK28 z tzw. Drogą Miłości skąd około godziny 10:00 wyruszą, najpierw przez teren miejscowości Czerteż, Zabłotce-Tuchorz, w konwojach Drogą Krajową nr 28. 

 

Punktem pośrednim będzie Rondo Obwodnicy w Zabłotcach im Świętego Andrzeja Boboli ze Strachociny, stamtąd maszyny rolnicze skierują się ku wyjazdowi z obszaru Gminy Wiejskiej Sanok.

reklama



Następnie rolnicy zjadą w kierunku Dąbrówki na Drogę Wojewódzką numer 886 i wjadą na teren miasta przejeżdżając ulicą całą długością czteropasmowej ulicy Krakowskiej oraz Rymanowskiej.

Na koniec miejscem nawrotu będzie Rondo im. Zdzisława Beksińskiego w Sanoku, gdzie rolnicy zaprezentują publicznie postulaty w ten wyjątkowy sposób, a następnie ruszą w z w ramach dalszego manifestu w drogę powrotną na wieś, tam po ponownym okrążeniu Ronda w Zabłotcach odbędzie się ponowny objazd trasy,

Na powyższych odcinkach dróg mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, zatem prosimy kierowców i podróżnych o cierpliwość i wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji.

reklama

Główne postulaty to:

 
  • Zakaz importu na rynek polski i UE towarów w tym zbóż z Ukrainy i wprowadzenie ceł na te produkty, ponieważ są one złej jakości pod względem spożywczym, ponadto w większości stanowią zysk dla globalnych koncernów a nie rolników Ukrainy, gdzie stosowane są niezdrowe środki chemiczne zakazane w Polsce.
  • Odejście od unijnego Zielonego Ładu i stworzenie nowej wspólnej polityki rolnej bez unijnych ograniczeń prawnych i utrudnień, odstąpienie od zakazu stosowania nawozów azotowych między listopadem a końcem lutego, ograniczenie dotacji dla fikcyjnych rolników nie prowadzących produkcji rolnej.
  • Ograniczenie biurokracji w rolnictwie poprzez ułatwienie załatwiania wszelkiego rodzaju formalności związanych z prowadzeniem produkcji rolnej
  • Wsparcie prowadzenia inwestycji rolniczych na obszarach wiejskich.
Wieś jest przede wszystkim miejscem pracy rolnika, w której chcemy produkować zdrową polską żywność bez skarg mieszkańców na budowle gospodarskie oraz prace polowe. Sprzeciw dyskryminacji wsi oraz poszanowanie znaczenia wsi i ich odrębności przez społeczności miejskie.

reklama

Zapraszamy serdecznie do wsparcia w ramach promowania patriotyzmu konsumenckiego, niezależności żywieniowej kraju, walki o Polskie Wsie, narodową gospodarkę i naszą ojczyznę

- zachęcają organizatorzy.

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo