Reklama

Blisko 400 żołnierzy 3.PBOT pomaga nieprzerwanie od ponad 380 godzin w przyjmowaniu uchodźców wojennych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wparcie udzielane przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady OT w przyjmowaniu uchodźców wojennych stale rośnie. Blisko 400 podkarpackich terytorialsów pomaga nieprzerwanie od ponad 380 godzin na polsko – ukraińskich przejściach granicznych, w punktach recepcyjnych i podczas relokacji, by przybywający do Polski Ukraińcy nie pozostali bez wsparcia.

Konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą trwa już 16 dni – od tego czasu żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT nieprzerwanie udzielają wsparcia podmiotom administracji rządowej i samorządowej w przyjęciu do naszego kraju uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Zaangażowanie podkarpackich terytorialsów nieustająco rośnie i - jak zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak - będzie rosło w miarę potrzeb zgłaszanych przez wojewodów i samorządowców.- Zdecydowałem o zwiększeniu liczby żołnierzy WOT zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Do tej pory 1,5 tys. (terytorialsów) prowadziło swoje działania. Teraz będzie ich 3 tys. W razie potrzeby zwiększymy tę liczbę - poinformował minister Mariusz Błaszczak w środę wieczorem na Twitterze.Żołnierze 3.PBOT już szesnastą dobę nieprzerwanie zarówno w dzień jak i w nocy udzielają pomocy administracji zespolonej. Blisko 400 terytorialsów cały czas wspiera instytucje odpowiedzialne za przyjęcie uchodźców w czterech głównych obszarach: transport osób z granicy do punktów recepcyjnych oraz ich relokacja, obsługa w punktach recepcyjnych i informacyjnych, dystrybucja pomocy humanitarnej, w tym żywności, budowa/rozbudowa miejsc przeznaczonych na tymczasowe zakwaterowanie uchodźców. Wszystko po to, by cały proces przybycia Ukraińców do naszego kraju był ułatwiony, jak również by nasi sąsiedzi, którzy uciekają z obszaru objętego konfliktem poczuli się bezpiecznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy