Reklama

Błędne koło

Opublikowano:
Autor:

Błędne koło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na osiedlu Jana Pawła w Sanoku mieszkańcy bloków mają nie lada problem z przerwami w dostawie wody. Co roku w okresie zimowym pękają rury wodociągowe.

Mieszkańcy osiedla skarżą się na rozkopane chodniki i brak bieżącej wody. Naprawą usterek zajmuje się Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Niestety, co jakiś czas sytuacja powtarza się.

– Telefony, które otrzymywała redakcja Korso Gazety Sanockiej od mieszkańców rejonu ulic Jana Pawła, Jabłoni, Dembowskiego czy Krasińskiego, są pokłosiem sytuacji, która miała miejsce 24 listopada – mówi Jan Cyran, kierownik ZWiK – Wówczas na tym terenie mieliśmy trzy awarie wodociągowe. Ich usunięcie wymagało odcięcia dostawy wody do bloków mieszkalnych i budynków jednorodzinnych, co wywołało na pewno negatywne reakcje mieszkańców. Za powstałe uciążliwości przepraszamy – dodaje.

Jak podkreślił kierownik Cyran, misją SPGK i ZWiK jest zapewnienie ciągłości dostawy wody o odpowiedniej jakości.

– Naszą bolączką są awarie sieci wodociągowej, czyli zdarzenia losowe, na występowanie których nie mamy wpływu – tłumaczy. – Naszym zadaniem natomiast jest jak najszybsze ich usunięcie.

ZWiK na terenie miasta Sanoka eksploatuje 125 kilometrów sieci wodociągowej rozdzielczej. Rejon Wójtostwa zasila jedna sieć rurociągów, która wykonana jest z rur żeliwnych o średnicy 100 milimetrów. Co więcej, pochodzą one z lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE