Reklama

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe otrzymało od powiatu działkę pod nową siedzibę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku otrzymało od Powiatu Sanockiego w nieodpłatne użytkowanie działkę, na której może rozpocząć budowę nowej siedziby. Działka nr 46/5 o pow. 0,9929 ha znajduje się w Sanoku, w dzielnicy Dąbrówka.

Akt notarialny o przekazaniu działki podpisali 30 września br. starosta Stanisław Chęć i wicestarosta Janusz Cecuła.

 

Budowa nowej siedziby jest niezbędna, bo jak podkreśla Beata Pieszczoch, dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, wkrótce kończy się umowa na wynajmowany obecnie budynek.

 

– Pomieszczenia, które użytkujemy potrzebne są dla szpitala na budowę laboratorium. Dlatego też powstała koncepcja budowy siedziby pogotowia. Umiejscowienie w sąsiedztwie budynku Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na Dąbrówce pozwoli stworzyć centrum ratownictwa, gdzie dwie służby ratownicze zapewniałyby bezpieczeństwo dla mieszkańców Sanoka, jak również turystów odwiedzających nasze strony.

– uzasadniała w maju br. dyrektor Beata Pieszczoch.

Nowy obiekt Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku złożony byłby z części administracyjnej, pomieszczeń dla trzech zespołów ratownictwa przeniesionych z budynku szpitala, sali dydaktycznej do prowadzenia szkoleń, magazynów, a także archiwum i pomieszczeń technicznych, tj. garaże, warsztat, myjnia i miejsce do dekontaminacji karetek. Miałby powierzchnię ok. 1300 m2.

 

– Na działce planowana jest też lokalizacja magazynów zarządzania kryzysowego, które obecnie rozmieszczone są w kilku miejscach na terenie miasta. Inwestycja jest możliwa dzięki zrozumieniu Burmistrza Sanoka i Rady Miasta Sanoka oraz Rady Powiatu Sanockiego, które wyraziły zgodę na zamianę działek między Gminą Miasta Sanoka a Powiatem Sanockim. Za okazaną życzliwość serdecznie dziękuję.

– mówi starosta Stanisław Chęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy