Reklama

Bieszczadzki zwierzyniec zimą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 27 sty 2019 22:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Duża pokrywa śniegu oraz niskie temperatury mocno dają się we znaki jeleniom, sarnom, a także największym ssakom Europy, tj. żubrom, którym ciężko jest się dokopać do roślin, przede wszystkim do liści jeżyny.

Zaczynają one wtedy żerować na pędach i sadzonkach drzew oraz krzewów. Często też spałują, czyli obgryzają korę młodych drzewek.

W górach zimą zarówno jelenie, jak i żubry przemieszczają się z wyższych partii gór w niższe położenia, gdzie łatwiej jest zdobyć pożywienie. W tym czasie jelenie, sarny oraz żubry łączą się też w większe grupy. Jelenie gromadzą się w chmary. Osobne chmary tworzą łanie z cielakami, którym przewodzi najbardziej doświadczona samica, czyli tzw. licówka, a osobne stada tworzą dorosłe samce jeleni, czyli byki. Sarny w tym czasie trzymają się razem, bo zarówno samice z młodymi wraz z samcami  łączą się w stada zwanymi rudlami. Zimą również żubry łączą się w większe grupy mieszane, chociaż część samców przebywa samotnie lub tworzy mniejsze kawalerskie stada. 

Zobaczcie piękne zdjęcia zwierzaków uchwycone bystrym okiem fotografów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE