Reklama

BIESZCZADY: Znaleziono 50 granatów moździerzowych oraz amunicję strzelecką [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie patrolujący polsko-słowacką granicę dwukrotnie natknęli się na nietypowe znaleziska.

Topniejący śnieg i budząca się przyroda odsłoniła arsenał kilkudziesięciu granatów moździerzowych z II wojny światowej.

W obszarze odpowiedzialności placówki SG w Wetlinie podobnych zdarzeń notuje się średnio kilka w roku. Jednak ostanie dni przyniosły prawdziwi „urodzaj”, również dzięki informacjom uzyskanych od czujnych mieszkańców przygranicznych miejscowości.

Łącznie w obu zdarzeniach zabezpieczono ponad 50 granatów moździerzowych kaliber 82 oraz amunicji strzelecko-wojennej. Tego typu pociski produkcji radzieckiej były wykorzystywane podczas II wojny światowej.

Jak zawsze w przy takich zdarzeniach mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren. Bezzwłocznie powiadomili 21 Batalion Dowodzenia w Rzeszowie. Wysłany patrol saperski przejął ujawnione niewybuchy.

Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane na wojskowym poligonie.

W razie natknięcia się na podobne znaleziska apelujemy o zachowanie ostrożności! W takim przypadku, niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie służby - Policję,  a w rejonie granicy państwowej Straż Graniczną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE