Reklama

BIESZCZADY: Ważna informacja dla turystów - ratunek na majówkę

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: Ważna informacja dla turystów - ratunek na majówkę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj w Markecie Google Play znów dostępny jest "Ratunek". GOPR zaleca wszystkim turystom zainstalowanie aplikacji.

Aplikacje możecie pobrać [TUTAJ] 

Udało się dostać zgodę na wysyłanie automatycznych sms z lokalizacją, niestety dzwonienie będzie się odbywać po wcześniejszym potwierdzeniu numeru, w tej kwestii nadal trwają rozmowy i liczymy na zrozumienie tematu przez Giganta.

Prosimy was wszystkich o rozgłoszenie tej informacji na forach stronach i gdzie się tylko da, niech wszyscy ci co nie mają Ratunku ściągają.
A szczęśliwcy co już mają niech się nie martwią stara wersja działa bez zmian 

 

O tym jak dzięki aplikacji ratownikom udało szybko dotrzeć do poszkodowanej pisaliśmy w artykule: GOPR Bieszczady: Poszukiwania 31-letniej turystki [ZDJĘCIA]

 

O aplikacji Ratunek

Wypadek, zaginięcie w górach lub jesteś świadkiem wypadku nad wodą:
- czy wiesz gdzie jesteś?
- czy wiesz gdzie zadzwonić i czy znasz numer do służb ratunkowych?

Od dzisiaj w takiej sytuacji wystarczy użyć aplikacji Ratunek, która w trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. 
Dzięki zastosowaniu aplikacji Ratunek, ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej! 

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:
- wzywanie pomocy (zgłoszenie wypadku) – poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, oraz nad wodą czyli GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 lub nad wodą 601 100 100, łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą,
- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.
Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze
.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE