Reklama

Bieszczady w nutach, rymach i gawędach

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady w nutach, rymach i gawędach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mira Zalewska to bieszczadzka poetka, której teksty w wykonaniu Mariusza Wdowina możemy posłuchać na płycie "Wyklęte anioły.

Mira, znowu rozmawiamy, bo przygotowujesz kolejny "odcinek" imprezy "Bieszczady w nutach, rymach i gawędach". Ostatnio była bieszczadzka jesień w rymach, co będzie tym razem, rymy czy nuty?

- Zimą planowałam wydarzenie artystyczne o które pytasz, ale byłam bardzo zajęta. Razem z Mariuszem Wdowinem wydaliśmy płytę. Piosenki z niej wypełnią najbliższy "odcinek".

Słuchałam piosenek z tej płyty...

- A jest w Bieszczadach ktoś, kto nie słyszał? (śmiech).

Ty , jak zawsze skromna... To w takim razie powiedz coś o płycie, dla tych nielicznych, którzy o niej nie wiedzą.

- Płyta nosi tytuł "Wyklęte anioły". Wszystkie utwory to wizytówka jednego artysty, Mariusza Wdowina, który skomponował muzykę, zaśpiewał, zagrał i nagrał utwory w krakowskim studiu.

Tytuł wydaje się znajomy...

- No tak, taki tytuł miał tomik moich wierszy wydany w ubiegłym roku. Dostałaś go, a kto wie, może nawet przeczytałaś (śmiech). Płytę też podarowaliśmy Korso, bo już prędko jej nie kupicie. Skończył się cały nakład. Nieźle jak na artystę, który do tej pory w Bieszczadach nie był znany, co? 

Ale teksty przecież pochodzą z twojego tomiku. Popularność płyty jest raczej waszym wspólnym sukcesem.

- Guzik prawda! Gdyby tak było to mój tomik rozszedłby się szybciej niż płyta, a tak nie było.  Mariusz skorzystał z moich wierszy i dzięki temu podniósł je do rangi swojego talentu. Ty się wsłuchaj w jego głos, tak naprawdę się wsłuchaj, nie przy sprzątaniu, tylko usiądź i wysłuchaj chociaż trzech piosenek, to poczujesz o czym mówię. Czarodziej  cudowny, czarodziej nut i serc nie tylko niewieścich!

Cała rozmowa z niezwykłą poetką w Korso Gazeta Sanocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE