Reklama

Bieszczady. W gminie Czarna niedźwiedzie niszczą pasieki i podchodzą blisko zabudowań

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady. W gminie Czarna niedźwiedzie niszczą pasieki i podchodzą blisko zabudowań - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosna budzi się do życia a wraz z nią i niedźwiedzie, które zwłaszcza w tym okresie są wygłodniałe. W poszukiwaniu pokarmu zwierzęta często niszczą pasieki pszczelarskie i podchodzą blisko zabudowań. W związku z ostatnimi sytuacjami, jakie miały miejsce na terenie gminy Czarna, wójt wydał specjalny komunikat.

Na terenie gminy Czarna w Bieszczadach, w ostatnim czasie odnotowano wiele szkód w pasiekach spowodowanych przez niedźwiedzie. Pojawiło się również wiele sygnałów ze strony mieszkańców, że zwierzęta podchodzą coraz bliżej gospodarstw domowych. W związku z tą sytuacją Bogusław Kochanowicz, wójt gminy wydał oświadczenie, w którym zwrócił się z przekazem o podjęcie działań ograniczających ewentualne zagrożenia ze strony niedźwiedzi. Odnosi się to przede wszystkim do nie wyrzucania odpadów organicznych do kontenerów na śmieci. Należy je szczelnie zabezpieczyć w przeznaczonych do tego workach na odpady komunalne.

Włodarz gminy informuje również by odpowiednio chronić kompostowniki, a także pilnie zabezpieczyć przed zniszczeniem pasieki pszczelarskie zlokalizowane przede wszystkim na terenie lasów. PRZECZYTAJ DALEJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy