Reklama

Bieszczady odnalezione

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady odnalezione - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z inicjatywy środowiska przewodnickiego, a konkretnie Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”, zorganizowano spotkanie promocyjne najnowszego, czwartego już numeru czasopisma „Bieszczady Odnalezione”. Wzięli w nim udział członkowie zespołu redakcyjnego, a zarazem autorzy wielu zamieszczonych w nim artykułów.

Wydarzenie miało miejsce 15 grudnia w Sali Gobelinowej, w podziemiach sanockiego zamku.

Na spotkanie przybyli przewodnicy zrzeszeni w SPT „Karpaty”i Kole Przewodników  w Sanoku przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” oraz osoby zainteresowane historią regionu. Obecni byli także pracownicy Muzeum Historycznego w Sanoku oraz członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wetliny i Okolic, które jest wydawcą periodyku.

Spotkanie otworzył Robert Bańkosz, prezes Stowarzyszenia „Karpaty”. Kolejno głos zabrał Zbigniew Maj, redaktor naczelny „Bieszczadów Odnalezionych”. Krótko opowiedział o historii tworzenia czasopisma, a następnie przedstawił jego wydawcę. – Pomysł stworzenia periodyku historyczno-krajoznawczego pojawił się w 2012 roku i został pozytywnie przyjęty przez zdecydowaną większość członków SRWiO – mówi Maj. – Już w następnym roku ukazał się pierwszy jego numer, z rekomendacją gorącego zwolennika tego pomysłu, prof. UR dr hab. Andrzeja Pelisiaka. Ten znany archeolog, dyrektor Zakładu Epoki Kamienia w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, został rok później członkiem zespołu redakcyjnego czasopisma. Nieco później do zespołu dołączył kolejny znany archeolog, aktualny rektor UR prof. Sylwester Czopek.

„Bieszczady Odnalezione” to czasopismo istniejące na rynku wydawnictw o tematyce historyczno-krajoznawczej już od czterech lat. Rocznik w całości poświęcony historii i prehistorii Bieszczadów zawiera wiele cennych informacji o przeszłości naszych gór oraz ciekawych artykułów wspomnieniowych. Pięknie wydany, na wysokiej klasy papierze kredowym, zawiera mnóstwo zdjęć i ilustracji.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE