Reklama

Bieszczady na targach

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady na targach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 24-26 lutego miała miejsce X edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych zorganizowana w Hali Stulecia we Wrocławiu. Nasze województwo, a przede wszystkim Bieszczady, reprezentowały gmina Solina, Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka oraz Hotel Karino Spa.

MTT to jedna z największych tego typu imprez w kraju - w tym roku udział wzięło około stu wystawców, nie tylko z Polski, ale również z innych europejskich krajów: z Węgier, Czech, Słowacji czy Włoch.

We wcześniejszych latach promowała nas Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.

W tym roku stanowisko gminy Solina cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, dzięki domowemu smalcowi, serom Bożeny Wisły z Bukowca oraz fenomenalnemu Piotrowi Rogali, który po pierwszym dniu targów był zapraszany na scenę główną wielokrotnie poza zaplanowanymi występami. Rogala podczas targów promował swój pierwszy album "Bieszczadnik". Przy okazji zapraszał w nasze strony, pokazując ich bogactwo kulturowe oraz ciekawie o nich opowiadając. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy przewodnika przychodziło mu to z ogromną łatwością.

Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka starało się przyciągnąć uwagę gości za pomocą strojów. Pierwszego dnia nawiązali do Andrzeja Potockiego, zakapiorskiej legendy. W drugim - opowiadali o rdzennych mieszkańcach Bieszczad - Bojkach, dzięki czemu mocno zwrócili uwagę na Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie. Stanowisko TPP było całkowicie niezależne od gminy Solina. Współpraca między nimi opierała się jednak na wzajemnej pomocy i nie było widać w tym żadnej rywalizacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE