Reklama

Bieszczady Koronawirus: Amator quadów przebywał w Stężnicy [KOMUNIKAT WSSE]

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady Koronawirus: Amator quadów przebywał w Stężnicy [KOMUNIKAT WSSE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie w sprawie wspomnianej wczoraj przez naszego czytelnika, a mianowicie odnośnie mężczyzny z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, który przyjechał w Bieszczady pojeździć na quadach.

O tym przypadku pisaliśmy  ► TUTAJ

Aktualizacja informacji otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie

Ogółem w Rzeszowie – 24 osoby z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 6 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 9 osób z kontaktu (w tym 5 z powiatu strzyżowskiego). Ogółem kwarantanną objęto ponad 515 osób. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 50 osób z personelu Szpitala przebywa w kwarantannie - aby utrzymać „płynność” Stacji Dializ. Praca w Stacji
w odpowiednich środkach ochrony osobistej, wdrożono zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie nefrologii. Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

 

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ustrzykach Dolnych

W dniu 15.06.2020 PPIS w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację od Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie województwa małopolskiego, a przebywającej w dniach 11-14.06.2020 w Stężnicy w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park”. Po przeprowadzeniu dochodzenia kwarantanną objęto ogółem 16 osób (w tym 6 osób z bezpośredniego kontaktu oraz 10 domowników). Wójt Gminy Baligród podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej. 

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu

Ogółem potwierdzono 53 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 34 pacjentów (z różnych powiatów jarosławski, łańcucki, leżajski, przeworski, stalowowolski; w tym 2 zgony) i 7 osób z personelu medycznego oraz 12 osób z kontaktu.

W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – nadal ustalane są osoby z kontaktu. Kwarantanną objęto ponad 599 osób.

 

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu

Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 23 osób wynik dodatni,
w tym u 9 pracowników i 14 osób z kontaktu domowego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył 428 decyzji o objęciu kwarantanną osób z bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi i osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym. Badania u osób w kwarantannie prowadzone zostały zakończone. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

 

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację

lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE