Ogólna frekwencja na monitorowanych szlakach wyniosła ok. 571,6 tys. osobo-wejść, co oznacza spadek liczby turystów o ok. 3% w stosunku do roku poprzedniego (2018 r. - 589 tys.).
Natężenie ruchu turystycznego na poszczególnych trasach było zróżnicowane. Zwiedzający, podobnie jak w ubiegłych latach, najczęściej wybierali szlak żółty z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską (ponad 113 tys. osobo-wejść) oraz szlak niebieski z Wołosatego w kierunku Tarnicy (ponad 95 tys. osobo-wejść). Wysoką (przekraczającą 50 tysięcy) frekwencję zanotowano również w punktach kontrolnych na Przełęczy Wyżniańskiej oraz w Brzegach Górnych. Coraz większą popularnością cieszą się ścieżki spacerowe oraz rowerowe w okolicach Tarnawy Niżnej, gdzie w tym roku utworzono nowe, ciekawe trasy.
Ruch turystyczny w poszczególnych miesiącach rozłożył się inaczej niż w 2018 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej turystów odwiedziło Bieszczadzki Park Narodowy w sierpniu (157,8 tys. osobo-wejść). Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych frekwencja w maju była znacznie niższa niż w roku ubiegłym (2018 r. - 79,2 tys., 2019 r. - 44,3 tys.). Z roku na rok rośnie liczba turystów odwiedzających Bieszczady w październiku.
Osobo-wejścia (w tys. osób) w poszczególnych miesiącach w 2019 roku:
Źródło: BPN