Reklama

BIESZCZADY: Dwie pory roku w jednym czasie [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: Dwie pory roku w jednym czasie [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak jak to górach często bywa, pogoda potrafi zmieniać się bardzo szybko, dzisiaj 12 grudnia ładnie dało się to zaobserwować w naszych Bieszczadach.

W górach istnieje specyficzny klimat. Jak wiadomo wraz z wysokością spada ciśnienie oraz temperatura która spada o 0.6 stopnia C na 100 m. i są to właściwie 2 największe czynniki gwałtownych zmian pogody w tych rejonach.
W momencie gdy nad teren gór napływa wyż czyli masa powietrza o wysokim ciśnieniu i wysokiej temperaturze w lecie to natura dążąc do równowagi próbuje zrównoważyć ciśnienia przez co powstaje silny wiatr i najczęściej burze gdy to powietrze jest wilgotne. zimą im wyżej tym większa pokrywa śniegu oraz niższe temperatury związane jest to z większą ilością opadów w terenach górskich jak pokazują wieloletnie badania. a temperatury ogólnie są niższe w zimie a tu dochodzi jeszcze spadek temperatury wraz z wysokością. W zimie również występują różne szybko pojawiające się anomalia takie jak Halny związany  jest z napływem ciepłych mas powietrza z tatr po stronie słowackiej.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE