Reklama

BIESZCZADY: Co zrobić, gdy zagraża nam dzika zwierzyna?

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: Co zrobić, gdy zagraża nam dzika zwierzyna? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypadki, w których wilk, niedźwiedź lub inne duże, dzikie zwierzę "bada teren" wokół domostw jest coraz częstsze. W takiej sytuacji istnieje zagrożenie zdrowia, mienia, a nawet życia. Jak postępować, gdy na podwórku pojawi się niespodziewany gość z lasu?

Przez coraz częściej zgłaszane przypadki podchodzenia zwierzyny leśnej na tereny domostw, opracowano specjalne schematy procedur postępowania w takich sytuacjach. Powinno się niezwłocznie zgłaszać każdy przypadek "odwiedzenia" nas przez wilki czy inne zwierzęta chronione. Istnieją dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest poinformowanie władz w swojej miejscowości, po czym zostaną podjęte działania zależne od skali zagrożenia. Po drugie należy zgłosić sprawę do najbliższego komisariatu policji.

Dalsze podjęte czynności zależą od skali zagrożenia ze strony dzikich, nieproszonych gości. W przypadku pośredniego zagrożenia, wydaje się zezwolenie na spłoszenie, odłów czy zaniepokojenie zwierzyny. Jeśli sytuacja jest poważniejsza, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydaje zezwolenia na zabicie zwierzęcia, a w przypadku naprawdę pilnego wydarzenia, przy realnym zagrożeniu i nie można czekać na zezwolenie pisemne, uznaje się także zezwolenie w formie ustnej.

Wszelkie przypadki wyrządzenia stwierdzonych szkód przez niedźwiedzie, rysie, bobry, wilki i żubry należy zgłaszać do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, w Wydziale Spraw Terenowych I w Krośnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE