Reklama

BIESZCZADY: 1000 drzew na minute

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: 1000 drzew na minute  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach akcji "1000 drzew na minutę" studenci z całej Polski zrzeszeni w NZS posadzili drzewa w Nadleśnictwie Stuposiany. 

Na gruntach porolnych w ramach przebudowy drzewostanu Czterdziestu Studentów z Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) posadziło 21 lip wokół drewnianego kościółka w Mucznem oraz dosadziło kilka sadzonek krzewów w Arboretum „Krzewy Polskie” znajdującego się przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem

Następnie studenci z NZS udali się na specjalnie przygotowaną powierzchnię odnowieniową w leśnictwie Dźwiniacz, gdzie posadzili około 800 sadzonek jodły. Gatunku dosyć wymagającego, ale doskonale czującego się w bieszczadzkim klimacie.

Studenci zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt do sadzenia, czyli kostury, dzięki którym można szybko i prosto posadzić sadzonki o zakrytym systemie korzeniowym i o niewielkich rozmiarach.

To nie była pierwsza akcja sadzenia drzew przez Studentów w Nadleśnictwie Stuposiany, gdyż w latach 80 studenci z NZS sadzili już las na naszym terenie.

Podczas akcji sadzenia drzew studenci rozmawialiśmy z nimi o pracy leśników, którzy pracują w tym terenie.

Mamy nadzieję, iż za około stu lat te małe i niepozorne sadzonki jodły będą tworzyły piękny i dojrzały drzewostan, a lipy przy kościele doczekają sędziwych lat.

 

Obraz może zawierać: roślina i na zewnątrz

 

 

 

 


Źródło: Nadleśnictwo Stuposiany

Fot: Jerzy Kaleta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE