Reklama

Bieszczadnik, schronisko młodzieżowe w Lesku z szansą na remont

Opublikowano:
Autor:

Bieszczadnik, schronisko młodzieżowe w Lesku z szansą na remont - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Schronisko młodzieżowe w Lesku ma szansę na lifting. Czasu jest jednak coraz mniej, poza tym trzeba pozyskać środki i zwrócić się o pomoc do organizacji samorządowych.

W sprawozdaniu wygłoszonym 20 kwietnia na sesji rady powiatu starosta Andrzej Olesiuk dużo uwagi poświęcił Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu "Bieszczadnik", które obsługuje również leską bursę szkolną. Starosta poinformował, że ogłoszono przetarg na dostawę żywności do SSM na rok 2018.

W latach ubiegłych ceny wahały się w granicach 80-100 tysięcy złotych. Powołano także komisję przetargową w celu przygotowania i przeprowadzenia postępowego w sprawie zamówienia publicznego, jakim jest termomodernizacja budynku "Bieszczadnika".

Jak wyjaśniała starosta Olesiuk, celem powołania komisji było już kolejne odwołanie przetargu na prace termomodernizacyjne. Sprawa rozbija się o koszty, ponieważ rewitalizacja wprawdzie odbyłaby się ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, ale starostwo musi pokryć 50 procent sumy. W celu zmniejszenia kosztów starostwo wysłało już pismo o wsparcie do urzędu marszałkowskiego. Termin prac został przesunięty do końca października bieżącego roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE