Reklama

Biegaj i pomagaj

Opublikowano:
Autor:

Biegaj i pomagaj - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyły zapisy na I Bieszczadzki bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". To będzie jego pierwsza edycja, która w ramach WOŚP zostanie zorganizowana w Sanoku.

- Bieg od lat towarzyszy finałom w stolicy i kilku innych polskich miastach - mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. - Cel jest bardzo szczytny, bo dzięki zebranym pieniądzom Fundacja Jurka Owsiaka kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży i uczy dzieciaki pierwszej pomocy. W Sanoku, przy okazji biegu i dzięki zaangażowaniu studentów miejscowej PWSZ, zorganizujemy dla mieszkańców darmowe badania poziomu cukru we krwi i pokazy ratownictwa. Trasa została tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny.

Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, alpinista i biegacz z Sanoka. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na maila na adres: [email protected] Osoby, które nie ukończyły 18 lat, dodatkowo muszą dostarczyć zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu. Zapisy trwają do 5 stycznia 2018 roku.

Bieg odbędzie się w dzień wielkiego finału, 14 stycznia. Rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa około pół godziny. Start i meta będą zlokalizowane na sanockim rynku. Długość trasy wynosi niecałe 3 kilometry i wiedzie od rynku, przez ulicę Zamkową, 2. Pułku Strzelców Podhalańskich, Matejki, Kościuszki i 3. Maja.

Opłata startowa wynosi 10 zł, a cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Na mecie każdy zawodnik otrzyma ceramiczny medal ufundowany przez posła z Sanoka, Piotr Uruskiego.

Dodatkowo w ramach akcji na sanockim rynku każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zmierzyć sobie poziom cukru we krwi i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. Partnerem akcji jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE