Reklama

Bezpiecznie na miasteczku

Opublikowano:
Autor:

Bezpiecznie na miasteczku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny w Miasteczku Ruchu Drogowego w Jaćmierzu miały miejsce zawody gminne sprawdzające wiedzę uczniów na temat przepisów drogowych. Rywalizowano indywidualnie i drużynowo.

26 kwietnia przeprowadzono eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap gminny oraz do Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.
Współzawodnictwo składało się z dwóch części. Najpierw konkurowano w teorii. Część ta polegała na wypełnieniu testu składającego się z 35 pytań. Natomiast w części praktycznej uczniowie mieli poruszać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego po miasteczku. Musieli sprawnie pokonać tor przeszkód oraz sprawdzano ich wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Cieszy fakt, że dysponowanie miasteczkiem pozwala na organizację eliminacji turniejowych - mówi Zbigniew Dec, zastępca wójta gminy Zarszyn. - W roku 2014 gmina Zarszyn i SP w Jaćmierzu były gospodarzami Podkarpackiego Finału Wojewódzkiego Turnieju dla uczniów szkół podstawowych z terenu 25 powiatów województwa podkarpackiego. Efekty funkcjonowania miasteczka są z roku na rok coraz bardziej zauważalne. Poprawia się też ogólny poziom wiedzy i umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie znajomości i stosowania przepisów ruchu drogowego - dodaje.

Do etapu gminnego zgłosiło się w tym roku 9 drużyn. Dwie z nich to uczniowie gimnazjów, a siedem to reprezentanci szkół podstawowych. Rywalizowały dzieci z Jaćmierza, Nowosielec, Długiego, Odrzechowej, Zarszyna, Bażanówki i Pielni.
Przeprowadzono konkurencje w czterech kategoriach: indywidualną i drużynową szkół podstawowych oraz indywidualną i drużynową gimnazjów.

Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE