Reklama

Beksiński w Lublinie i… Kolonii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Beksiński w Lublinie i… Kolonii - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 50 obrazów ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO prezentowanych jest na wystawie w Centrum Spotkania Kultur (CSK) w Lublinie. Prace ilustrują prawie 30 lat twórczości artystycznej. Częścią wystawy są także fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe, ukazujące jak wszechstronny był artysta. A w Kolonii, podczas aukcji „20th Century Art: A Diffirent Perspective” licytowane będą dwa obrazy Mistrza Beksińskiego z lat 80., pochodzące z amerykańskiej kolekcji prywatnej.

Wystawa w Lublinie jest o tyle wyjątkowa, że prace na niej eksponowane nie są częścią stałej ekspozycji Galerii Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku. – Na wystawie pokazujemy obrazy z dwóch cyklów malarskich artysty: fantastycznego i ostatnich dwudziestu lat jego twórczości. W osobnej sali eksponujemy reprodukcje fotografii, fotomontaże i grafiki komputerowe. Wypełnieniem wystawy jest pokaz multimodalny „Beksiński Multimedia Exhibition” - połączenie obrazu i muzyki - tej sztuki w innej, bardziej nowoczesnej formie – powiedziała Dorota Szomko-Osękowska, kurator wystawy. 

- Na wystawie w Lublinie prezentujemy 50 spośród 5 tysięcy prac artysty, znajdujących się w zbiorach Muzeum Historycznego w Sanoku, ale oglądając tę wystawę można sobie wyrobić opinię o artyście. Prace są reprezentatywne i ilustrują prawie 30 lat twórczości Z. Beksińskiego. W tym sensie pokazują dość długi rozwój warsztatu i twórczości Mistrza. Dodać należy, iż jest to pierwsze w Lublinie tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości słynnego malarza

 – dodał dr Jarosław Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

W imieniu organizatorów wystawy, którymi są: Fundacja Beksiński, Muzeum Historyczne w Sanoku oraz Centrum Spotkania Kultur, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej niezwykłej ekspozycji. – Mamy nadzieję, że pozwoli ona wniknąć w tajemniczy, niejednoznaczny świat wizji artysty i że widzowie odnajdą skrawek tego piękna, do którego Zdzisław Beksiński przez całe życie dążył – zachęcała kurator wystawy Dorota Szomko-Osękowska. Wystawa czynna będzie do 29 stycznia 2023 roku.

A już 29 listopada br. w oddziale Sothebys w Kolonii odbędzie się aukcja „20th Century Art: A Diffirent Perspective”. Do wylicytowania będą dwa świetne obrazy Mistrza Beksińskiego z lat 80., pochodzące z amerykańskiej kolekcji prywatnej. Ich estymacje to: 60.000 i 80.000 euro.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy