Reklama

Będzie łatwiej dojechać w Bieszczady. Remont trasy Hoczew-Polańczyk

Opublikowano:
Autor:

Będzie łatwiej dojechać w Bieszczady. Remont trasy Hoczew-Polańczyk  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga na odcinku Hoczew - Polańczyk będzie przebudowana. Inwestycja warta 65 milionów złotych ma zwiększyć dostępność turystyczną miejsc wypoczynkowych położonych nad Soliną.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. Planowane jest współfinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

W wyniku inwestycji zostanie poszerzona jezdnia, powstaną szerokie pobocza, chodniki i zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną skrzyżowania i zjazdy. W miejscu istniejących przepustów wybudowane zostaną mosty, z których każdy będzie posiadał najwyższą klasę nośności. Droga zostanie wyposażona w system odwodnienia. Zamontowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oświetlenie i oznakowanie.

Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji dla przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 895 od Soliny do miejscowości Myczków.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. - lider, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. jako partner oraz REMOST Sp. z o.o. – partner. Termin zakończenia robót budowlanych został zaplanowany na 30 października 2020 roku.

Info: Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE