Reklama

Bank Pocztowy i Caritas Polska razem dla Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bank Pocztowy

Bank Pocztowy i Caritas Polska razem dla Ukrainy - Zdjęcie główne

foto Bank Pocztowy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bank Pocztowy przekazał organizacji Caritas Polska darowiznę pieniężną, która zostanie przeznaczona na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy dla rodzin ukraińskich przebywających obecnie w Polsce oraz w Ukrainie. Wsparcie dla przyjaciół z Ukrainy płynie także od pracowników banku, którzy zbierają dla uchodźców wojennych zza wschodniej granicy żywność, środki higieniczne, środki opatrunkowe, telefony czy ładowarki do telefonów.

Bank Pocztowy współpracuje z organizacją pomocową Caritas Polska od 2019 roku. Klienci Banku mogą między innymi korzystać z karty Mastercard, dzięki której dokonując codziennych płatności bez dodatkowego wysiłku mogą wspierać osoby w potrzebie, objęte pomocą w ramach serwisu zbiórek o nazwie Uratujecie.pl, prowadzonego przez Caritas Polska. Klienci Banku płacąc kartą z logo Caritas za zakupy mogą zbierać punkty, które następnie przeliczane są na donacje dla osób potrzebujących. Teraz Bank rozszerza współpracę z Caritasem, skupiając się na pomocy dla rodzin ukraińskich, które w wyniku agresji Rosji i wywołanej przez nią wojny, musiały uciekać ze swojego kraju do Polski.

 

- Środki przekazane Caritas zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy codziennego użytku dla rodzin ukraińskich, które uciekły do naszego kraju z ogarniętej wojną Ukrainy. Polacy, polski rząd, polskie samorządy, ale także polskie firmy, te małe i duże, starają się zrobić wszystko co w ich mocy, aby wesprzeć naszych przyjaciół z Ukrainy w czasie tych tragicznych chwil, które nasi sąsiedzi obecnie przeżywają. Bank to nie tylko zyski, ale także prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego, dlatego popieramy inicjatywy jak ta, którą obecnie realizujemy z Caritasem   – komentuje Jakub Słupiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

 

- Cieszę się, że Bank Pocztowy od lat wspiera działalność naszej organizacji. Caritas Polska stara się odpowiadać na zaistniałe globalne kryzysy, ale niesie również stałą pomoc w Polsce. Wobec aktualnej sytuacji na Ukrainie nie możemy przejść obojętnie. Dramat wojny porusza nasze serca i pobudza do niesienia pomocy. To piękne i budujące, kiedy widzimy z jakim zaangażowaniem Polacy niosą pomoc swoim sąsiadom. Pomoc nie jest możliwa bez środków, dlatego wciąż można wspierać naszą akcję na rzecz Ukrainy pod nazwą Pomoc dla Ukrainy na naszej stronie caritas.pl/ukraina - powiedział ks. dr Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

 

Zbiórki darów rzeczowych, w tym żywności, środków higienicznych, środków opatrunkowych, telefonów czy ładowarek do telefonów, na  rzecz ukraińskich rodzin prowadzą także pracownicy Banku Pocztowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy