Reklama

Bank Nowy BFG S.A sprzedany. To koniec przymusowej restrukturyzacji PBS

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Patryk Oberc

Bank Nowy BFG S.A sprzedany. To koniec przymusowej restrukturyzacji PBS - Zdjęcie główne

Wystraszeni klienci PBS stali długie godziny pod placówkami banku aby wybrać swoje oszczędności | foto Patryk Oberc

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 stycznia 2020 roku karty bankomatowe klientów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku przestały działać. Klienci stojący przy kasach, nie mogli zapłacić za zakupy. Ci, którzy chcieli wybrać gotówkę z bankomatu, też odprawiono z kwitkiem. Prawdziwa panika dopiero wybuchła gdy oburzeni klienci zaczęli przyjeżdżać do placówek banku, celem wyjaśnienia sytuacji a ten był zamknięty.

Tak mniej więcej z zaskoczeniem dla klientów i pracowników banku rozpoczęła się przymusowa restrukturyzacja Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) wydał decyzję o rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS) z siedzibą w Sanoku. Ze względu na złą sytuację kapitałową PBS, 17 stycznia 2020 r. Fundusz przejął nad nim kontrolę, wkroczył rano do placówek oraz wyznaczył administratora.

Obsługa klientów PBS, ze względu na techniczne wymogi związane z przeniesieniem działalności do Banku Nowego BFG S.A., została czasowo zawieszona. Oznaczało to przerwę techniczną w serwisach bankowości internetowej i mobilnej, oraz w oddziałach banku. Nie działały również karty i bankomaty PBS. Wznowienie obsługi klientów wznowiono we wtorek 21 stycznia 2020 r.

Koniec przymusowej restrukturyzacji


Bankowy Fundusz Gwarancyjny w dniu 27 października 2021 r. podpisał umowę sprzedaży 100 proc. akcji Banku Nowego BFG S.A. Pakiet większościowy (72 proc.) objął Wielkopolski Bank Spółdzielczy, działający pod nazwą neoBANK, natomiast pozostałe akcje nabyły inne podmioty.

W związku z transakcją klienci Banku Nowego BFG S.A. nie muszą podejmować żadnych działań, a o kolejnych krokach związanych z przejęciem będzie informować ich już neoBANK.

Bank Nowy BFG S.A. to instytucja pomostowa, do której przeniesiono wydzieloną część poddanego  w dniu 17 stycznia 2020 r. przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku (PBS). Wraz ze sprzedażą Banku Nowego BFG S.A. zakończony został proces przymusowej restrukturyzacji PBS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy