Reklama

Bajkowa Sobota w Wokłowyi

Opublikowano:
Autor:

Bajkowa Sobota w Wokłowyi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnią sobotę, 9 czerwca, sanockie Stowarzyszenie Na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi Sanitas przeprowadziło w Wołkowyi Bajkową Sobotę, podczas której z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych mogły skorzystać dzieci z powiatu bieszczadzkiego.

Wykonano ponad  130 badań i konsultacji a kilkanaście dzieci skierowano do dalszej diagnostyki. Kilka maluchów otrzymało skierowanie do szpitala.

Na młodych pacjentów czekała kadra z oddziału dziecięcego sanockiego szpitala, pracująca w tym dniu na wysokiej klasy sprzęcie firmy Philips, która nieodpłatnie udostępniła aparaty.
 

- Mam nadzieję, że takie akcje jak ta, będą organizowane u nas w przyszłości, bo jest to z pożytkiem dla lokalnej społeczności – mówi Adam Piątkowski, wójt gminy Solina. - Mając na względzie przede wszystkim dobro i zdrowie naszych mieszkańców, staramy się zawsze nieodpłatnie udostępniać różne obiekty, celem szerzenia profilaktyki.
   
- Współpracę podjęliśmy z wielką przyjemnością i wielką radością – dodaje Katarzyna Zielińska-Onyszko, zastępca wójta gminy Solina. – Wiadomość, że pojawi się u nas wielu lekarzy specjalistów bardzo nas ucieszyła, ponieważ nasza gmina jest specyficzna ze względu na to, że jesteśmy oddaleni od miejskich ośrodków. Odległości  są duże, przez co dla wiele osób ma problem z dojazdem do lekarza.

Bajkowa Sobota w Wołkowyi obfitowała w dużą ilość badań.
- Sporo dzieci skorzystało z okazji dostępu do bardzo wysokiej klasy aparatów ultrasonograficznych - podsumowuje Przemysław Galej, ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Sanoku. - Już w pierwszych badaniach zdiagnozowaliśmy u dzieci kilka wad wrodzonych, głównie układu moczowego.

Swojego zadowolenia z bezpłatnych badań nie kryją opiekunowie, którzy pojawili się z dziećmi w sobotę w Wołkowyi.
- Mam dwójkę dzieci, które często chorują, a do lekarzy jest niestety daleko. Najbliżsi specjaliści są w Sanoku i Lesku. W  dodatku trzeba się do nich rejestrować, a kolejki są bardzo długie. Dlatego tutaj jesteśmy.
- Warto jest przebadać dzieci i sprawdzić czy są zdrowe – wtrąca inna kobieta, babcia małego pacjenta. - Taka akcja powinna być przeprowadzana częściej, ponieważ dla dorosłych tego typu wydarzenia były już wcześniej robione, a dla dzieci nigdy.

Stowarzyszenie Sanitas od wielu lat współpracuje z kadrą medyczną oddziału dziecięcego z Sanoka.
- Jest to fantastyczny, zgrany zespół ludzi o dobrych sercach i chętnych do pomocy innym – podsumowuje Anna Nowakowska z Sanitasu. – To ludzie zaangażowani w swoją pracę i prawdziwi profesjonaliści. Tym razem chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy mają utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów, stąd akcja w Wołkowyi. Władze gminy Solina miło nas zaskoczyły niesamowitym zaangażowaniem, przyjęciem i pomocą, za co bardzo im dziękujemy.

- Kierowani powiedzeniem, że gdy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat, za cel postawiliśmy sobie sprawienie radości dzieciakom i zapewnienie im rozrywki, aby pokonały strach przed badaniami – dopowiada Joanna Cieśla z Sanitasu. Za każdym razem cieszymy się, że możemy organizować tak radosną akcję, która ma nie tylko charakter diagnostyczny, ale i edukacyjny. Zależy nam, aby uświadamiać od najmłodszych lat, jak ważne jest dbanie o zdrowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE