Reklama

Autosan wygrał przetarg na 90 autobusów napędzanych LNG

Opublikowano:
Autor:

Autosan wygrał przetarg na 90 autobusów napędzanych LNG - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości MZA rozstrzygnęły drugą część przetargu na dostawy 160 autobusów napędzanych CNG i LNG. Wybrano wykonawcę na dostawę 90 autobusów CNG. Zamówienie trafi do firmy Autosan, która zaoferował pojazdy na licencji Solbusa.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 160 autobusów gazowych. Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy autobusów CNG (40 autobusów standardowej długości i 30 przegubowych). Druga to 90 autobusów z napędem na skroplony gaz ziemny (LNG), wszystkie mają być przegubowe.

4 sierpnia MZA rozstrzygnęły przetarg na dostawy 90 przegubowych autobusów LNG. O zamówienie ubiegały się dwie firmy – Autosan i Solaris. Ostatecznie jednak wygrał Autosan, który złożył tańszą ofertę – na kwotę 165,7 mln zł brutto. Jeden autobus przegubowy został wyceniony na 1,841 mln zł brutto. Producent zaoferował pojazdy Sancity na licencji autobusu Solbus SM18LNG. Kluczowa okazała się cena, która odpowiada za 83% kryteriów wyboru.

Pojazdy LNG miałyby zostać dostarczone w ciągu 80. tygodni od zawarcia umowy. Dostawy pierwszych dziesięciu wozów przewidziano nie wcześniej niż w grudniu 2021 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE