Reklama

AUTOSAN: Jest porozumienie, pracownicy dostaną podwyżki

Opublikowano:
Autor:

AUTOSAN: Jest porozumienie, pracownicy dostaną podwyżki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkumiesięczny spór między pracownikami Autosanu  z dyrekcją fabryki na chwilę obecną został zażegnany.

W piątek, 23 listopada, uroczyście podpisano Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Negocjowany był od lipca przez zarząd Spółki z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych działających w fabryce. Jest to pierwszy ZUZP w historii Autosanu.

- Układ zbiorowy podpisaliśmy w piątek - mówi Ewa Latusek, przewodnicząca KM NSZZ "Solidarność". Są w nim zapisy o podwyżce wynagrodzeń dla pracowników od 1 marca 2019 roku. Nie jest to szczyt oczekiwań załogi, ale na chwilę obecną nie było innego wyjścia. Mamy nadzieję, że jak poprawi się sytuacja finansowa Autosanu, to będziemy rozmawiać wtedy z prezesem o wyższych kwotach.

 Przewodnicząca wyjaśnia, że oprócz podwyżki 180 złotych brutto dla każdego pracownika, w układzie są jeszcze zapiski o dopłatach do chorobowego i sposobie rozliczania godzin nadliczbowych.

- Na święta mamy otrzymać prezenty z funduszu socjalnego, będą też paczki dla dzieci. Mam nadzieję, że spokój potrwa dłużej niż tylko do marca, bo źle się pracuje w firmie, w której panuje zła atmosfera - zaznacza Ewa Latusek.

Na dokumencie swoje podpisy złożyli członkowie zarządu i przewodniczący: NSZZ "Solidarność", Związku Zawodowego "Metalowcy" oraz Związku Zawodowego Inżynierów i Techników.

Wszyscy zgodnie podkreślają wolę dalszej współpracy dla dobra fabryki i wszystkich jej pracowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE