Reklama

Automatyczne powiadamianie o nałożeniu kwarantanny. Musisz koniecznie odebrać ten telefon!

Opublikowano:
Autor:

Automatyczne powiadamianie o nałożeniu kwarantanny. Musisz koniecznie odebrać ten telefon! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To ważny komunikat od Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jeśli zobaczysz na wyświetlaczu swojego telefonu numer: +48-221-043-705, pod żadnym pozorem go nie odrzucaj, ani nie rozłączaj, gdy zorientujesz się, że mówi do ciebie automat. Od informacji, którą usłyszysz, zależy twoje życie i zdrowie.

Widząc na wyświetlaczu swojego telefonu nieznany numer, zazwyczaj nie decydujemy się go odebrać, gdyż obawiamy się np. namolnego telemarketera, który będzie usiłował nas namówić do skorzystania z kolejnej atrakcyjnej oferty.


Czytaj także: 


 

Często słyszymy też różnego rodzaju ostrzeżenia (sami o nich informujemy), by połączeń z pewnych numerów nie odbierać, gdyż narazimy się na ryzyko np. utraty pieniędzy. Są jednak numery, których co prawda nie mamy na swojej liście kontaktów, ale odebrać je trzeba.

Tak właśnie jest z tym numerem: +48-221-043-705. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie odrzucać połączenia z tego numeru telefonu. W ostatnich dniach Sanepid uruchomił bowiem automat powiadamiający o nałożeniu kwarantanny. Gdy zatem odbierzemy połączenie z tego numeru, usłyszymy komunikat, że musimy udać się na odosobnienie.

- W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48 22 10 43 705 to numer telefonu, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48 22 25 00 115 – informuje GIS w komunikacie prasowym.

Rzecznik Sanepidu Jan Bondar w rozmowie z Money.pl podkreśla, że jeśli nie odbierzemy telefonu z informacją o nałożeniu kwarantanny i tak będzie nas ona obowiązywać, nawet jeśli nie mamy wiedzy w tej sprawie. Tym samym, jeśli złamiemy zasady kwarantanny, wówczas musimy liczyć się z konsekwencjami takimi jak choćby 30 tys. zł kary administracyjnej.

- Miliony ludzi do nas dzwoniły i dzwonią ws. tych formalności. Dlatego powtarzam, że informacja na ten temat automatycznie trafia do ZUS-u i pracodawca też jest tym samym poinformowany o tym fakcie – mówi w rozmowie z portalem rzecznik GIS.

 

 

Źródło: Biznes.info

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE