Reklama

Atramentowy recital

Opublikowano:
Autor:

Atramentowy recital - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Sanockiego Domu Kultury zawita Stanisława Celińska, znakomita polska aktorka, która publiczności zaprezentuje swój recital "...atramentowa...". Przedstawi wyjątkowe teksty wybitnych autorów do kompozycji Macieja Muraszko, twórcy muzyki do filmów dokumentalnych.

Tym razem wybitna aktorka wystąpi w roli pieśniarki i namaluje przed publicznością różne aspekty życia, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na program składają się nowe utwory specjalnie napisane dla tej wybitnej artystki. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Marcin Sosnowski i Muniek Staszczyk. Ponadto w repertuarze znalazły się utwory, które aktorka darzy wyjątkowym sentymentem i którym postanowiła dodać trochę swojej niezwykłej pogody ducha (m.in. "Szeptem do mnie mów" J. Korczakowskiego i J. Abratowskiego czy "Jej portret" J. Kofty i W. Nahornego).

Wszystko zaczęło się od "Atramentowej rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Wraz z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka wystąpiła w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowego smaczku temu występowi nadał fakt, że dokładnie 40 lat wcześniej ta znakomita aktorka zadebiutowała jako piosenkarka na VII KFPP Opole 1969 utworem z muzyką Romana Orłowa i słowami Włodzimierza Ścisłowskiego "Ptakom podobni", za który przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą.

Recital będzie miał miejsce 11 maja o godzinie 18.00. Cena biletu to 55 zł do nabycia w SDK. Istnieje również możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów tel. 13 46 310 42.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE