Reklama

Art Of Road II - spacer po sanockich pracowniach artystycznych

Opublikowano:
Autor:

Art Of Road II - spacer po sanockich pracowniach artystycznych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj sanoccy artyści otworzyli swoje pracownie dla wszystkich, którzy chcieli poznać od kuchni ich warsztaty pracy.

Wspaniała słoneczna pogoda zachęcała do wycieczki. Trasa przebiegała od ul. Cegielnianej aż do Bykowiec. Trzeba przyznać, że aby odwiedzić wszystkie 8 pracowni zaplanowanych na mapce Art of Road, trzeba było uwijać się sprytnie. Jednak udało się! Byliśmy wszędzie. Jakie jest przesłanie Art of Road? Najważniejsza rola sprowadza się do bezpośredniego dotarcia do każdego człowieka, do jego wrażliwości i poszerzania jego możliwości doświadczania. Niezapomniane wrażenia, magiczne miejsca na co dzień owiane tajemnicą wczoraj po raz drugi otworzyły swoje podwoje. Kto skorzystał z tej okazji ten na pewno długo nie zapomni tej wycieczki, kto nie zdążył może tylko czekać na 3 cześć Art Of Road.

Zapraszamy do spaceru po kolejnych przystankach Art of Road II Sanok 08.06. 2019. 

Przystanek 1

Studio - Galeria Maria Anna Pilszak

Maria Anna Pilszak - Urodzona i zamieszkała w Sanoku. Dyplom 1991 na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie pracownia prof. Juliusza Joniaka. Od 1995 roku członek ZPAP okręg Rzeszów, Honorowy członek Towarzystwa Muzycznego w Sanoku, członek Stowarzyszenia BGTK w Zagórzu, Polskiej Akademii Zdrowia. W latach 1995-2000 współtwórca krakowskiej "Grupy 5". Jeden z wnioskodawców i wykładowca PWSZ w Sanoku w latach 2002-2006. Inicjator działań charytatywnych na rzecz szpitala w Sanoku, Brzozowie(Chirurgia onkologiczna), Lesku. Od 2008 roku właściciel Studio-Galeria AMP. Długoletni dydaktyk, organizator i komisarz wystaw i plenerów malarskich.

 

Przystanek 2

OX Studio - Oksana Kulczycka

Oksana Kulczycka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wydział Architektury Wnętrz. Dyplom w 1995r. Pracownik dydaktyczny w Liceum Plastycznym w Lesku. Członek Rady Nadzorczej w Fundacji Karpackiej - Polska. Ma na swoim koncie liczne projekty i realizacje z zakresu aranżacji wnętrz użyteczności publicznej i mieszkalnej, elewacji budynków oraz wystawiennictwa. Zajmuje się designem użytkowym. Uprawia malarstwo akrylowe, olejne, pastel, rzeźbę, ceramikę. Mieszka i pracuje w Sanoku.

 

Przystanek 3 

Pracownia Joanna Szostak-Rogoz / Szymon Szczepkowski 

 

Joanna Szostak-Rogoz - Urodzona 25.07.1984 roku w Sanoku. 2004-2009 – Studia na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Malarstwo. Dyplom pod kierunkiem prof. Walentego Wróblewskiego w 2009 roku. Mieszka i pracuje w Sanoku.

Szymon Szczepkowski - ukończył studia licencjackie na PWSZ w Sanoku gdzie uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni dr. Antoniego Nikla. Studia magisterskie ukończył na Uniwersytecie Rzeszowskim gdzie otrzymał dyplom z malarstwa w pracowni dr Stanisława Białogłowicza. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Mieszka i tworzy w Sanoku.

 

Przystanek 4 

Otwarta Pracownia 37,1 - Daniel Białowąs / Anna Białowąs / Tomasz Mistak 

Daniel Białowąs - urodzony w 1975 roku w Sanoku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką. Autor wystaw indywidualnych, i zbiorowych a także Targach Młodej Sztuki.

Anna Białowąs urodzona w 1975 w Sanoku . Fotografią zajmuje się od 9 lat. W Art Of Road II wystąpiła gościnnie dzięki Otwartej Pracowni 37,1.

Tomasz MistakUrodzony w 1978 roku w Sanoku. W roku 2005 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza, Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski. Uprawia malarstwo sztalugowe, głównie akryl na płótnie. Mieszka i pracuje w Sanoku.

Przystanek 5

Atelier Sylwester Stabryła 

Sylwester Stabryła - ur. 17 grudnia 1975 w Brzozowie. Malarz, grafik i rysownik zamieszkały w Sanoku. Absolwent studiów na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Gieragi w 2002 roku. Aneks dyplomu z grafiki w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz wielkoformatowym malarstwem ściennym.

 

Przystanek 6 

Pracownia Muralu Arkadiusz Andrejkow

 

Arkadiusz AndrejkowUrodzony 9 maja 1985 roku. w Sanoku. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie w 2010 uzyskał dyplom w pracowni malarstwa Marka Pokrywki. Obecnie mieszka i tworzy w Sanoku. Zajmuje się street artem oraz malarstwem. Jest autorem największego muralu w Rzeszowie przy ul. Hoffmanowej, przedstawiającego dziewczynkę ze słuchawkami. 

Przystanek 7 

Pracownia Jan Szczepkowski 

 

 

Jan Szczepkowski - Artysta malarz. Urodził się w 1975 roku w Sanoku, gdzie obecnie mieszka i pracuje. W 2003 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, pracą pedagogiczną oraz konserwacją zabytków. 

 

Przystanek 8 

Pracownia Drabina Sztuki Młodej - Małgorzata Biega - Węgrzyn 

 

Małgorzata Biega - Węgrzyn - Urodzona w 1976 w Sanoku. Artystka jest absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Rzeszowie. Pracuje w MDKu jako instruktor plastyki. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, tkaniną artystyczną, oraz projektowaniem wzorów odzieżowych. Małgorzata Biega – Węgrzyn brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE