Reklama

Arkadiusz Andrejkow zwycięzcą plebiscytu Nieprzeciętni 2020!

Opublikowano:
Autor:

Arkadiusz Andrejkow zwycięzcą plebiscytu Nieprzeciętni 2020! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właśnie zakończył się plebiscyt na najbardziej nieprzeciętnego, wyróżniającego się młodego człowieka, który w ciągu minionego roku zrobił coś wyjątkowego. Słuchacze oddali aż ponad 72 tysiące głosów na 10 finalistów. Niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu „Nieprzeciętni 2020” został doskonale znany na Podkarpaciu artysta malarz – Arkadiusz Andrejkow.

35-letni Arkadiusz Andrejkow to twórca street artu „Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Projekt narodził się podczas wielu podróży artysty pomiędzy podkarpackimi miejscowościami. Obserwując kolejne wioski dostrzegł malarski potencjał w starych stodołach i szopach. – Pomyślałem, że mogłyby one stanowić taką nietypową plenerową i wiejską galerię sztuki ulicznej. Ściany drewnianych stodół były dla mnie idealnie przygotowanymi podłożami malarskimi. Poprzez swoją surowość i brak podkładu były praktycznie gotowe, aby przystąpić do pracy – mówi Arkadiusz Andrejkow.

Podczas realizacji artysta korzystał ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały murale. Wszystkie prace stworzone są z szacunkiem dla otaczającej je przyrody i drewnianej architektury. Obserwatorzy projektu murale na stodołach nazwali „deskalami”.

Poza street artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem – na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu, czy Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych.

Więcej informacji o artyście i zdjęć jego prac można znaleźć na stronie: andrejkow.pl oraz jego profilu na Facebooku.

Plebiscyt radiowej Czwórki „Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych.

W tym roku na plebiscyt nadeszło aż 420 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej, szefowej Czwórki, w składzie: Dtekk – Jędrzej Dondziło (DJ, pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival), Michał Duchniewicz (Nieprzeciętny 2019, student medycyny na University of Cambridge, Pembroke College), Dawid Godziek (zawodnik czołówki światowej ekstremalnych dyscyplin rowerowych), Sara Kordowska (wokalistka, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”), Rafał Masny (współtwórca Abstrachuje.TV, jednego z najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube), Aleksandra i Piotr Stanisławscy (dziennikarze naukowi, autorzy „Crazy Nauka”, najpopularniejszego i największego bloga popularnonaukowego w Polsce) oraz Areta Szpura (współzałożycielka marki modowej Local Heroes, obecnie aktywistka ekologiczna) wyłoniła dziesięciu finalistów, osób o bardzo różnych zainteresowaniach – od artystycznych, przez medyczne i edukacyjne, na społecznych kończąc. Rywalizacja była ostra: w internetowym głosowaniu słuchacze oddali ponad 72 tysiące głosów.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE