Reklama

Arkadiusz Andrejkow w finale plebiscytu "Nieprzeciętni 2020" radiowej Czwórki!

Opublikowano:
Autor:

Arkadiusz Andrejkow w finale plebiscytu "Nieprzeciętni 2020" radiowej Czwórki! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku w plebiscycie radiowej Czwórki nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: aż 420! Spośród wielu interesujących kandydatur jury konkursu wybrało szczęśliwą dziesiątkę finalistów. Teraz to do słuchaczy i internautów należy ostatnie słowo. Kto zostanie „Nieprzeciętnym 2020”? Wyniki głosowania słuchaczy poznamy 25 czerwca.

„Nieprzeciętni” to plebiscyt radiowej Czwórki, adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Okazuje się, że w Polsce jest ich całkiem niemało! W tym roku plebiscyt cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem: jury musiało wybierać spośród aż 420 zgłoszeń, które przysłali uczniowie, studenci, naukowcy, rzemieślnicy, artyści plastycy, poeci, malarze, filmowcy, DJ-e, kobiety i mężczyźni. Ludzie skupieni na jednej pasji, ale też tacy, którzy łączą kilka dyscyplin i się w tym spełniają. Zgłaszali się sami, bądź zrobili to ich bliscy, pisząc z wielkich miast, miasteczek i wiosek nie tylko z całej Polski, ale i zza granicy, bo jak się okazuje – nieprzeciętnych słuchaczy Czwórka ma wszędzie. 


Hanna Dołęgowska: – Wybór nie był łatwy. Twórca ręcznie robionych drewnianych piór? Miłośnik kaset magnetofonowych? Edukator? Autor wycinanek? Naukowiec-autorka kosmicznych projektów? Wielu, rekordowo wielu, niezwykłych ludzi. – zdradza szczegóły dyrektor-redaktor naczelna Czwórki. – Kogo nominować do finałowej dziesiątki? Oj, nie było łatwo i gdybym mogła, nominowałabym jeszcze kilka takich dziesiątek. Prawda jest taka, że otacza nas mnóstwo naprawdę niebanalnych i wartościowych ludzi: teraz to słuchacze będą głosować i wybierać tego jednego, najbardziej nieprzeciętnego – dodaje przewodnicząca Kapituły.

Wśród finalistów znalazło się więc 10 wyjątkowych osób o bardzo różnych zainteresowaniach – od artystycznych, przez medyczne i edukacyjne, na społecznych kończąc. Teraz to słuchacze i internauci wybiorą zwycięzcę: od 18 maja do 14 czerwca mogą głosować na wybranych kandydatów, których sylwetki są prezentowane na stronie internetowej Czwórki. Każda osoba może zagłosować nawet cztery razy dziennie na dowolnego finalistę. 
Każdy głosujący może także dodatkowo wziąć udział w konkursie na najlepsze uzasadnienie swojego wyboru. Najwyżej ocenione pod kątem oryginalności, pomysłowości i wartości artystycznej teksty zostaną nagrodzone przez jury konkursu radioodbiornikami cyfrowymi. 
Nazwisko najbardziej „Nieprzeciętnego” poznamy 25 czerwca. Zwycięzca plebiscytu otrzyma laptopa oraz radioodbiornik cyfrowy.

W tym roku, w Kapitule plebiscytu pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej, redaktor naczelnej radiowej Czwórki, zasiadają:

  • Dtekk (Jędrzej Dondziło),
  • Michał Duchniewicz – Nieprzeciętny 2019,
  • Dawid Godziek,
  • Sara Kordowska,
  • Rafał Masny,
  • Aleksandra i Piotr Stanisławscy 
  • Areta Szpura.


A oto finaliści plebiscytu „Nieprzeciętni 2020”:


Arkadiusz Andrejkow (Sanok) – twórca projektu „Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych stodołach i szopach Podkarpacia;

Magdalena Antoszewska (Gdańsk) – przyszły lekarz, przewodnicząca English Division Dermatology Scientific Circle, organizatorka Studenckiej Konferencji Dermatologiczno-Urologicznej „Shameless Gdańsk”, zaangażowana w akcje społeczne popularyzujące m.in. dawstwo szpiku i organów;

Przemek Bojanowski (Warszawa) – strażak – ochotnik; Hanna Góźdź (Ostrów Wielkopolski) – autorka specjalnej serii obrazów dla niewidomych i niedowidzących; Przemek Kaca (Słupsk) – organizator akcji „Hip-hop Druga Szansa” – resocjalizacyjnych spotkań raperów z młodzieżą; pomysłodawca i organizator Festiwalu Praw Dziecka w Słupsku; zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej;

Majka Lipiak (Katowice) –przedsiębiorczyni i działaczka na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością ruchową; Ewa Majcherek (Grodzisk Wielkopolski) – przyszły lekarz, zaangażowana w działalność IFMSA-Poland (Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny) w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki nowotworów piersi, jąder i szyjki macicy; Łukasz Pawlik (Poznań) – jego motto życiowe brzmi „nie widzę, ale dużo dostrzegam”; mimo utraty wzroku pracuje w dwóch domach kultury i w dziennym domu pomocy społecznej, studiuje dyrygenturę orkiestr dętych i angażuje się społecznie;

Zuzanna Szmidt (Bydgoszcz) – slamerka, organizatorka „Tupotu Poetyckiego”, łączącego nie tylko lokalne środowisko muzyczne, ale i wielu ludzi z całej Polski oraz Aleksandra Zawistowska (Warszawa) – organizatorka spotkań pod hasłem „Nerd Nite”, które są otwartym forum do wymiany wiedzą i doświadczeniami z szerokim spektrum poruszanych tematów. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE