Reklama

Aplikacja do wojska możliwa już przez smartfon

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Aplikacja do wojska możliwa już przez smartfon - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby zainteresowane wstąpieniem do wojska mogą od środy kontaktować się w sprawie rekrutacji przy pomocy aplikacji na smartfony – poinformowało MON. To kolejny, po ePUAP i internetowym portalu rekrutacyjnym sposób na uproszczenie rekrutacji. "Od dziś każdy, kto myśli o służbie w Siłach Zbrojnych RP, może skorzystać z mobilnej aplikacji Zostań Żołnierzem dostępnej w Google Play oraz AppStore" – poinformował wydział prasowy Centrum Operacyjnego MON.

 

Aplikacja, którą stworzyli podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to obok portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby w Wojsku Polskim z wojskowymi rekruterami.

- zaznaczył resort.

 

Do tej pory ponad 22 tys. kandydatów zgłosiło akces, wykorzystując stworzony we wrześniu 2020 roku portal rekrutacyjny. MON zwróciło uwagę, że korzystając z aplikacji lub z portalu rekrutacyjnego osoba zainteresowana służbą w Wojsku Polskim może szybciej niż dotychczas otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach operacyjnych, lub obrony terytorialnej. Po założeniu konta, w ramach aplikacji, przesłaniu wymaganych danych, kandydatowi zostanie wyznaczony termin wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji (WCR).

Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku poprzez aplikację kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym WCR ma się stawić na rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz przejść badania lekarskie. W przypadku pozytywnych wyników i opinii kandydat otrzyma kartę powołania na szkolenie podstawowe (służbę przygotowawczą), trwające do 30 dni. W aplikacji znajdują się także najnowsze informacje o Wojsku Polskim. W ramach reformy systemu rekrutacji, która upraszcza i skraca ten proces, powstały także Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia realizują wszystkie niezbędne formalności.

Skrócona została służba przygotowawcza. Poprzednio formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym służba przygotowawcza, trwały średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skróciły ten okres do maksymalnie 50 dni. W listopadzie ub. r. ułatwiono powoływanie do zawodowej służby wojskowej osób, które zdecydowały się na nią podczas pełnienia służby czynnej, np. w trakcie ćwiczeń, przeszkolenia lub w WOT. Żołnierze pełniący tę służbę mogą już w trakcie jej trwania wystąpić o powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Wniosek w tej sprawie, mogą złożyć do dowódcy jednostki wojskowej, w której chcą służyć. Optymalizacja procesu rekrutacji do wojska to główne zadanie powołanego w styczniu ub. r. Biura do spraw Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. Biuro prowadzi także programy klas mundurowych i dobrowolnego szkolenia studentów (Legia Akademicka).(PAP)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy