Reklama

Andy Warhol, Tadeusz Kantor i Stanisław Witkacy zainspirowali bieszczadzką młodzież [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 marca br, w Bieszczadzkim Domu Kultury miał miejsce pokaz powarsztatowy i wernisaż prac projektowych pt „ On tu był”. Inspirację do tego artystycznego przedsięwzięcia „ dali” wybitni twórcy o randze światowej – Andy Warhol, Tadeusz Kantor i Stanisław Witkacy.

Przedstawienie, nad którym opiekę artystyczną dzierżyła od początku do końca Grażyna Kaznowska znawczyni materii artystycznej, jak i reżyserka wielu wydarzeń artystycznych w Bieszczadach, zgromadziło liczną publiczność. Bieszczadzka młodzież wykazała się nie lada kunsztem aktorskim i spektakl miał charakter inscenizacji multimedialne, ponieważ wykorzystano nie tylko „żywą” grę aktorską, ale również technika filmowa brała integralny udział w przedstawieniu poprzez krótkie filmy przypominające bogaty dorobek artystyczny patronów tego artystycznego projektu realizowanego z dużym naciskiem na ekspresję i ruch sceniczny, natomiast słowo było jedynie wykorzystywane w celu, aby podkreślić wymowę spektaklu i znaczenie jego sensu i przekazu.

Uczniowie wszystkich szkół z Leska i gminy Lesko, oczywiście ci, którzy przejawiali talent aktorski, po zakończeniu przedstawienia otrzymali z rąk swych pedagogów certyfikaty uczestnictwa w tym projekcie artystycznym, które odbyło się pod auspicjami Stowarzyszenia "Przestrzenie Wyobraźni"  i PZU.

Burmistrz Leska Adam Snarski w swym wystąpieniu był pełen uznania dla młodych bieszczadzkich aktorów, wspierał ich zapał nie tylko aktorski, ale również plastyczny, towarzyszył grupie aktorskiej w próbach , ponieważ sam za sobą przygodę z grą aktorską w młodości i często służył radą młodym adeptom gry aktorskiej.

Ucząca się w Bieszczadach młodzież również w swym imieniu podziękowała wszystkim organizatorom i osobom dorosłym uczestniczącym w projekcie za umożliwienie rozwoju nie tylko edukacyjnego ale też artystycznego dającego postrzeganie świata i człowieka w sposób niekonwencjonalny.

- Wszyscy świetnie grali – mówi emerytowana polonistka z Bieszczad, rozmach, zupełny brak tremy u młodych aktorów, jestem zbudowana nowoczesnością przekazu sztuki, jednym słowem – brawo !

Po spektaklu zgromadzona publiczność jeszcze przez długi czas przyglądała się pracom plastycznym, które również wynikały z inspiracji twórczości Kantora, Warhola i Witkiewicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy