Reklama

Ale za to niedziela… niedziela będzie dla nas!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum WOŚP

Ale za to niedziela… niedziela będzie dla nas! - Zdjęcie główne

foto archiwum WOŚP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęło się wielkie WOŚP-owe odliczenie, jako że to już tylko tydzień pozostał do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na allegro mocno przyśpieszyły licytacje, wreszcie można zacząć liczyć pieniądze. Adrenalina skacze z dnia na dzień. Wszyscy z dużą uwagą śledzą prognozy meteorologiczne na 29 stycznia, choć każdy wie, że żadna zawierucha nie jest w stanie zatrzymać coraz szybciej kręcącej się karuzeli.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Na bieżąco reagujemy na wszelkie zmiany, dopinamy szczegóły. I tak już będzie do samego końca

– melduje szef sanockiego sztabu WOŚP, główny dyrygent Orkiestry Sebastian Niżnik.

O tym Państwo zapewne już wiecie, ale przypomnę, że w grodzie Grzegorza WOŚP-owa machina ruszy w niedzielę o godz. 10, a miejscem premiery będzie urokliwy sanocki skansen. W jego scenerii zaprezentują się wypełnione pysznościami kramy Bazarku Podkarpackiego z Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Boguchwały, z którymi konkurencję podejmą stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Wujskiego i kilku innych miejscowości z gminy Sanok. W tym czasie do rozgrzewki przystąpią uczestnicy biegu „Policz się z cukrzycą” (start o godz. 11), który zyskał ogromną popularność. Zapowiada się, że może w nim paść kolejny rekord frekwencji. Skansen co rok bije nowy rekord, dlaczego by więc nie miał pójść jego śladem bieg „Policz się z cukrzycą”.


U wrót skansenu czekać będzie na Państwa „Bieszczadzka Banda”, oferująca wszystkim chętnym przejażdżki terenowe na swych wspaniałych quadach. Kierując wzrok na San, zapewne rzucą się wszystkim w oczy sanockie MORSY, udowadniając, że styczniowa kąpiel w nurtach rzeki może stać się przyjemnością, jakich mało. Inną atrakcję przygotował na ten dzień Team AIRSOFT Sanok, zapraszając na strzelnicę, gdzie każdy, za pieniążek wrzucony do skarbonki WOŚP, będzie mógł sprawdzić się w roli wyborowego strzelca. Miłośnicy strzelania z łuku będą mieli okazję spotkać się z prawdziwymi łucznikami i skorzystać z lekcji, która przybliży ich do Wilhelma Tella. Wszystko to odbywać się będzie przy dźwiękach kapel ludowych i orkiestr dętych, które sprawią, że będzie tam gwarnie i radośnie, jak na jarmarku. To właśnie przewidzieli organizatorzy skansenowskiej odsłony sanockiej WOŚP, nadając jej nazwę WIELKI JARMARK GORĄCYCH SERC.

Licytacje, licytacje…

Zostawmy jarmarcznych gości w skansenie, pozwólmy się im bawić, a my zajrzyjmy do Internetu, dokładnie na Allegro, gdzie licytowane są dziesiątki przeróżnych, wspaniałych przedmiotów, które niebawem staną się własnością ich nabywców, w zamian za pieniądze przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w tym roku dochód Orkiestry przeznaczony zostanie na leczenie śmiertelnej choroby, jaką jest sepsa, która zbiera okrutne żniwo.

Zgodnie z oczekiwaniami prowadzi Zdzisław Beksiński. Najwyższą cenę osiągnął rysunek modyfikowany komputerowo Mistrza z 2002 roku, dar Muzeum Historycznego w Sanoku, którego cena na tydzień przed wielkim finałem Orkiestry osiągnęła kwotę 5.300 złotych. Na drugim miejscu plasuje się jedna z fotografii artystycznych Z. Beksińskiego z kwotą 2.750 złotych. Na internetowej aukcji Allegro znajdziecie Państwo co najmniej kilkanaście obrazów – dar sanockich artystów.


Ich aktualne ceny są różne: obraz olejny Jana Szczepana Szczepkowskiego osiągnął cenę 1.025 złotych, akryl na płótnie Oksany Kulczyckiej – 800 zł, obraz przestrzenny „Anioł” Moniki Krzywdzińskiej – 715 zł, „olej” Krzysztofa Niedźwieckiego – 600 zł, akryl na płótnie Anny Marii Pilszak – 205 zł. Znajdziecie tam jeszcze Państwo obrazy: Tomasza Mistaka, Renaty Gorączko, Szymona Szczepkowskiego, Piotra Szczura i kilku innych sanockich malarzy, rzeźbiarzy (np. „Baba z maselnicą” akt. cena 300 zł, „Anioł podróżnik” – 187.50 zł, „Anioł” – 109,50 zł), twórców ikon (ikona na starej desce – 1.000 zł, ikona Agnieszki Dusznik) i rękodzielników (gobelin „Chłopiec” -400 zł).

Z oryginalnym darem na rzecz WOŚP wystąpiło sanockie Biuro Wystaw Artystycznych, ofiarując na aukcję spektakl Teatru BWA pt. „Małe Kina” w reżyserii i adaptacji Sławomira Woźniaka. Jest to sztuka opracowana na podstawie opowiadania współczesnego pisarza Michała Witkowskiego. Termin wystawienia spektaklu indywidualnie do ustalenia z artystami.

Z ciekawą WOŚP-ową ofertą wystąpiło sanockie Centrum Medyczne KONSYLIUM, proponując Państwu szeroki wachlarz konsultacji m. in: reumatologa, ortopedy, stomatologa, dermatologa, chirurga naczyniowego, pedologa. Cena wyjściowa każdej z nich 50 zł, można licytować.

Panie, będące już po konsultacjach w Konsylium, a które zechcą poczuć się gwiazdami, z pewnością zainteresuje oferta salonu „Kobieca metamorfoza”, świadczącego kompleksowe usługi kosmetyczne i fryzjerskie, które potrafią zmienić każdą z nich nie do poznania. Aktualna cena takiego full liftingu sięgnęła kwoty 400 zł.

Co jeszcze rzuciło się nam w oczy, śledząc proponowane w licytacjach różności. Bardzo na czasie wydaje się być voucher dla 2 osób na imprezę pn. „Zbójnicki kulig”, w bieszczadzkiej scenerii, z wieloma atrakcjami. Jego aktualna cena to zaledwie 199 złotych. Powodzeniem powinien się także cieszyć voucher „Hotel Bieszczad.ski Wańkowa”. Jego cena jest równie atrakcyjna, jak poprzednika, wynosi tylko 100 zł. A z myślą o lecie, warto zastanowić się nad nabyciem voucheru na spływ pontonowy Sanem, jego cena 100 złotych.

Niewątpliwie kuszącą jest także cena cudnej sukni ślubnej w stylu boho, gdyż wynosi ona tylko 1.000 złotych. Na koneserów oryginalnych staroci czeka oryginalny samowar z lat 70. Z wygrawerowanym napisem: CCCP.

Zachęcamy Państwa do licytowania, gdyż to jest ten mechanizm, który sprawia, że licznik pieniędzy na szczytny WOŚP-owy cel non-stop bije!

„We will rock you z „Bohemą”

O godz. 16 na dziedzińcu zamkowym tudzież w Galerii Beksińskiego, rozpocznie się druga odsłona sanockiego finału WOŚP. Wcześniej, bo już od godz. 10, ci wszyscy, którzy nie wybiorą się na skansen, będą mogli uczestniczyć w wernisażu premierowej wystawy pamiątek po Tomku Beksińskim, pochodzących z prywatnych zbiorów Tomasza Szwana. Tego nie wolno przegapić. Miłośnicy czterech kółek z pewnością z radością przyjmą zapowiedź wystawy samochodów wyścigowych, przygotowanej przez Andrzeja Buziewicza reprezentującego sanocki oddział Automobilklubu Małopolskiego.

Nie zabraknie muzyki. Występować będzie Orkiestra Dęta OSP w Besku wraz z mażoretkami, w komnatach zamkowych szykuje się także dostojny koncert kameralny. I tak będzie do godziny 20. Zwieńczeniem finału będzie „Światełko do Nieba”. Odpali je Teatr Ognia „BOHEMA” z Sandomierza, który zaprosi uczestników na 20-minutowy pokaz ognia, ufundowany przez Gminę Sanok. Będzie to rockowa podróż dookoła świata, której towarzyszyć będą największe hity światowego rock and rolla. Jak zapowiadają artyści, będzie głośno, mocno, gorąco i ogniście!

Zakończmy komunikatem, że w stanie pełnej gotowości są wolontariusze, którzy w niedzielę 29 stycznia w 100-osobowym składzie wyruszą z puszkami na ulice Sanoka i okolicznych miejscowości, aby umożliwić mieszkańcom Ziemi Sanockiej dołożenie skromnej cegiełki do wielkiego dzieła Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bądźmy dla nich szczodrzy i życzliwi. A tych Państwa, których w niedzielę nie będzie w Sanoku i okolicy oraz tych, którzy nie będą mogli wyjść z domów, zachęcamy do dokonywania wpłat do sztabowej skarbony za pośrednictwem Internetu. Trzeba tylko wystukać: eskarbonka.wosp.pl/elq6jy

PS. I na koniec komunikat dla tych wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać przyszłej niedzieli i udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Proponujemy zacząć tydzień wcześniej, czyli w niedzielę 22 stycznia. W Sanoku wielki finał Orkiestry rozpocznie Super Sprint Ziemi Sanockiej, do udziału w którym organizatorzy zapraszają miłośników czterech kółek. Początek o godz. 11 obok stacji paliw Lotosu, na Dąbrówce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy