Reklama

AKTUALIZACJA: Wydłużony czas składania oświadczeń w PGE - Niebotyczne kolejki [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

AKTUALIZACJA: Wydłużony czas składania oświadczeń w PGE - Niebotyczne kolejki [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z koniecznością składania oświadczeń przez mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy wydłużono czas przyjmowania wniosków do poniedziałku 29 lipca. Dodatkowo biura PGE będą czynne w najbliższą sobotę 27 lipca.

W przypadku konsumentów (taryfa G) w całym roku 2019 obowiązują ceny z roku 2018.

W przypadku innych firm i samorządów, które zawarły umowy po 30 czerwca 2018 r. i spełniają kryteria o których mowa w ustawie z dnia 28 grudnia 2018 r. o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ceny za I półrocze 2019 r. zostaną skorygowane do poziomu cen z 30 czerwca 2018 r. zgodnie z terminem wskazanym przez Ustawodawcę.

W związku z tym Klienci PGE Obrót S.A. (firmy, samorządy) są uprzejmie proszeni o cierpliwość, a także o terminowe regulowanie bieżących należności za energię elektryczną. Ewentualne różnice w rozliczeniach wynikające ze zmiany cen i stawek opłat będą uwzględniane w fakturze korygującej, ze skutkiem od 1 stycznia 2019 r.

Podmioty spełniające przesłanki z art. 5 ust. 1a pkt. 2-5 ustawy, tj. mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy mają prawo korzystać w II półroczu 2019 r. z obniżonych cen, jeśli w terminie 28 dni od dnia wejścia w życie znowelizowanej ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 2538; zm.: Dz.U. z 2019 r. poz. 412 i poz. 1210) złożą stosowne oświadczenie, którego wzór określa zał. nr 1 do ustawy.

Z uwagi na to, że termin na składanie oświadczeń upływa w sobotę, oświadczenie można składać do poniedziałku, 29 lipca, przy czym istotna jest data złożenia dokumentu do sprzedawcy, a nie jego nadania.

Oświadczenia można złożyć osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGE Obrót, a także przesłać listownie na adres:
PGE Obrót, ul. 8-go Marca 6, 35-959 Rzeszów.

Informujemy, że wszystkie Biura Obsługi Klienta PGE Obrót będą dodatkowo czynne w najbliższą sobotę, 27 lipca, w godzinach 8.00-12.00.

 

 

AKTUALIZACJA: 26.07.2019 r.

Już od 5 rano pod Biurem Obsługi Klienta PGE na ul. Lipińskiego zaczęły powstawać kolejki.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE