Reklama

AKTUALIZACJA: Komentarz UM w sprawie podwyżki cen za odpady komunalne

Opublikowano:
Autor:

AKTUALIZACJA: Komentarz UM w sprawie podwyżki cen za odpady komunalne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponieważ rozgorzała dyskusja na temat podwyżek cen za odpady komunalne, poprosiliśmy o komentarz i wyjaśnienie Panią Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Sanoka.

Stawki wyliczone zostały w oparciu o przewidywaną ilość odpadów komunalnych, które powstaną na nieruchomościach zamieszkałych oraz nieruchomościach, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, przez okres od marca do grudnia 2019 r. oraz przewidywane koszty funkcjonowania systemu, o których mowa w art. 6r ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Opłaty wzrosną w stosunku do obecnie obowiązujących stawek o 40 % dla mieszkańców oraz o ok. 21% - 28,5% dla nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne. Dotyczy to stawki za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny.

Zgodnie z art. 6k ust. 3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach stawki opłat za odpady, które nie są zbierane w sposób selektywny zostały ustalone    w wysokości dwukrotnej stawki jak za odpady zbierane  w sposób selektywny. Stawka ta ma skłonić właścicieli nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych do zbierania odpadów w sposób selektywny.

Warto dodać, że ustawodawca w projekcie nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zamierza narzucić gminom obowiązek ustalania stawek opłat za odpady zbierane w sposób zmieszany w wysokości czterokrotnej stawki jak za odpady zbierane selektywnie – wyjaśnia Pani Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Sanoka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE