Reklama

Akcja "Znicz" w powiecie sanockim. Sprawdź, jak zmieni się ruch i gdzie parkować przy cmentarzach

Opublikowano:
Autor:

Akcja "Znicz" w powiecie sanockim. Sprawdź, jak zmieni się ruch i gdzie parkować przy cmentarzach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę ruszy policyjna akcja "Znicz". Bezpieczeństwa kierowców i pieszych pilnować będzie większa liczba policjantów. Działania potrwają do 4 listopada.

Najbliższe dni to okres wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym - mówi Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji. 

Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką poruszają się po drogach i stan techniczny pojazdów. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Policja informuje o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach, w których można parkować w okolicach cmentarzy usytuowanych na terenie powiatu sanockiego. 

Cmentarz Centralny - główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy drodze krajowej nr 28 znajduje się przy ulicach Rymanowskiej - Dmowskiego. W ciągu drogi krajowej nr 28 zostanie zasłonięty znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się” na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem (DK 28) do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką przy wjeździe na ul. Głogową od strony ul. Kiczury zostanie postawiony znak B-2 ,,zakaz wjazdu” i na ul. Głogowej od ul. Dąbrowieckiej zostanie ustawiony znak D-3 "Droga jednokierunkowa”.

Miejsca parkingowe wyznaczone są na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką do parkowania wykorzystany będzie chodnik. Zarządca cmentarza utworzył, miejsca parkingowe na ul. Dąbrowieckiej (pomiędzy cmentarzami), gdzie uwzględniono 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych.  Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ulic Kiczury, Matejki, Heweliusza, na ul. Głogowej (jednokierunkowa) pojazdy będą mogły parkować po prawej stronie jezdni zgodnie z kierunkiem ruchu.

Cmentarz Północny (Posada) - przy drodze krajowej nr 84 usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku - zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu.

Miejsca parkingowe na terenie cmentarza. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone na poboczu wzdłuż ul. Lipińskiego (DK 84) po prawej stronie jadąc w kierunku Zagórza, od drogi wjazdowej do PGE do zatoczki autobusowej znajdującej się 50 m za cmentarzem, a także na ul. Wierzbowej i Cmentarnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz Południowy - usytuowany przy ul. Konopnickiej w Sanoku- w związku z budową obwodnicy Sanoka, dojazd do cmentarze  został zmieniony zgodnie z obowiązującym projektem czasowej organizacji ruchu..

Przy cmentarzu południowym wykorzystany będzie do postoju pojazdów parking znajdujący się bezpośrednio przy cmentarzu oraz ulica prowadząca do cmentarza. Wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.  

Cmentarz w Zagórzu (ul. Batorego)- Zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu.

Przy cmentarzu na całej jego długości znajduje się parking dla pojazdów, oraz zatoka autobusowa po drugiej stronie ulicy .   Policjanci z PP w Zagórzu w dniu 1 listopada porządkują oraz regulują ruchem pojazdów przy cmentarzu. Nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz w Besku (ul. Kościelna)- zmiana organizacji ruchu polegająca na ustawieniu od ul. Kościelnej znaku D-3 "droga jednokierunkowa" a od ul. Długiej znak b-2 "zakaz wjazdu" i znak c-4 "nakaz jazdy w lewo za znakiem"

Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu na ul. Kościelnej i Długiej. Wyznaczono trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego - w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

W rejonie cmentarzy policjanci, w razie potrzeby, podejmą ręczne kierowanie ruchem, a także wskażą bezpieczne miejsca parkingowe. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominamy o odblaskach - dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE