Reklama

AKCJA ZNICZ 2018. Trzy osoby zgnięły na podkarpackich drogach

Opublikowano:
Autor:

AKCJA ZNICZ 2018. Trzy osoby zgnięły na podkarpackich drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku policyjnej akcji na podkarpackich drogach doszło do 22 wypadków, w których zginęly trzy osoby, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 47 kierowców, którzy usiedli za kółko po alkoholu.

Policyjna akcja rozpoczęła się w środę i zakończy się dzisiaj wieczorem. 

Od środy funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

Wszędzie tam, gdzie tworzyć się będą zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Istotne będzie więc zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Podczas działań policjanci korzystać będą z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, używać będą również laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości prowadzone będą w sposób kaskadowy.

Wszystkim pieszym policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Nowelizacja ustawy z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym obowiązuje od 31 sierpnia 2014 roku i nakłada na pieszych, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny do 100 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE