Reklama

Akcja Kłusownik-19 ratuje sarnę i bociana

Opublikowano: pon, 1 kwi 2019 17:38
Autor:

Akcja Kłusownik-19 ratuje sarnę i bociana  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich dniach Straż Leśna z Nadleśnictwa Sieniawa uratowała dwójkę rannych, dzikich zwierząt.

W niedzielę 31 marca przy drodze w pobliżu miejscowości Gniewczyna Tryniecka znaleziona została sarna, potrącona najprawdopodobniej przez pojazd mechaniczny. Złamana noga uniemożliwiała zwierzęciu poruszanie się. W tym samym czasie w miejscowości Sieniawa znaleziony został bocian biały, który miał złamane skrzydło.

 

- Rannymi zwierzętami zainteresowali się przebywający w tych miejscach ludzie, to oni, kierując się współczuciem i troską, powiadomili nas o zaistniałych wypadkach – mówi Tomasz Mikulski, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Sieniawa. - Te historie mogłyby skończyć się tragicznie, gdyby na trop rannych zwierząt wpadły bezpańskie, wałęsające się w tej okolicy psy.

Wezwany na miejsce strażnik leśny wraz z przybraną do pomocy osobą złapali ranne zwierzęta i po udzieleniu im doraźnej pomocy przewieźli do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie zajęli się nimi specjaliści.  

 

Akcje wymierzone w kłusowników i złodziei drewna organizowane są przez Straż Leśną głównie w weekendy. Podczas tej ostatniej ujawniono przypadki kradzieży drewna, zdjęto kilkadziesiąt sztuk wnyków, ukarano mandatami lub pouczono kilkunastu kierowców, którzy naruszyli zakaz wjazdu na tereny leśne.

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Tomasz Mikulski, Nadleśnictwie Sieniawa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE