Reklama

Aborcja eugeniczna nielegalna! Fala protestów na Podkarpaciu!

Opublikowano:
Autor:

Aborcja eugeniczna nielegalna! Fala protestów na Podkarpaciu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobieta nie może usunąć ciąży gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – tak orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Dotychczas aborcja w Polsce mogło być przeprowadzona legalnie jeżeli: ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej; badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu oraz w przypadku gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (np. kazirodztwo, gwałt).

O zmianę prawa aborcyjnego wnioskowała grupa 119 posłów Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i Kukiz'15. We wniosku zaskarżono przepis, który mówi o tym, że aborcja jest możliwa, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Mowa w nim o tym, że w takich przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej. 

Trybunał Konstytucyjny orzekł 22 października, że ten przepis jest niekonstytucyjny. To wywołało falę protestów...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE